За 5 тисяч гривень хабара інспектор Держпраці сяде на 5 років

Хмельницький міськрайонний суд засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна інспектора Управління Держпраці, який вимагав 5 тисяч гривень хабара у підприємця. 

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 9 жовтня. 

7 лютого 2018 року підсудний прийшов з перевіркою до магазину солодощів у місті Красилів Хмельницької області і виявив там жінку, яка працювала без трудового договору. Далі під час розмови із власником він пригрозив йому штрафом у 130 тисяч гривень, показав 5 пальців на правої руки і сказав, щоб на наступну зустріч підприємець взяв те, що йому щойно показали. Чоловік звернувся до правоохоронних органів і заявив про вимагання хабара. 

Наступного дня інспектор і підприємець зустрілися у Хмельницькому в машині підсудного. Власник магазину уточнив, чи правильно він зрозумів, що потрібно було принести 5 тисяч гривень. Посадовець сказав, що так, відкрив бардачок і показав, щоб чоловік поклав туди гроші. Після передачі коштів його затримала поліція. 

У суді обвинувачений свою вину заперечував і запевняв, що ніяких грошей він у підприємця не вимагав. На зустріч власник магазину нібито мав привезти документи, які б підтвердили, що продавчиня працевлаштована офіційно, а як йому поклали до бардачка 5 тисяч гривень він не бачив. 

Проте його вину вдалося підтвердити завдяки аудіо- та відеозаписам зустрічі. На них зафіксовано, що інспектор і підприємець говорили про передачу грошей, хабар власник магазину поклав у бардачок саме за вказівкою підсудного і після цього чиновник пообіцяв не давати хід документам про виявлені порушення. Також хімічна експертиза виявила на руках інспектора сліди спеціальної речовини, якою були оброблені кошти. 

Тому суд визнав вину посадовця доведеною і засудив його до 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, крім житла. Також чоловіка позбавили права обіймати організаційно-розпорядчі посади та займатися такою діяльністю на 1 рік.     

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *