Чоловіку, який обміняв криптовалюту для “ДНР”, дали 5 років умовно

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором і обвинуваченим. Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі з випробувальним строком 3 роки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Дергачівського райсуду Харківської області від 1 червня.

У листопаді 2017 обвинувачений у м. Дергачі Харківської області зустрівся зі своїм знайомим – невстановленою особою, учасником структурного підрозділу міністерства оборони «ДНР», який бере участь у бойових діях проти ЗСУ. 

Цей знайомий розповів, що після так званої «націоналізації» підприємств без їх реєстрації у встановленому законодавством України порядку, представники «ДНР» налагодили їх господарську діяльність, прибутки від якої акумулюються у вигляді «крипто валют» на інтернет сайтах «Роlопіех», «Bitfinex», «Bittrex», «Btc-e.nz». Разом з тим, обміну криптовалюти на окупованій території неможливий у  зв’язку із відсутністю такої кількості валюти у м. Донецьк. Обвинувачений запропонував обмінювати цю криптовалюту в Харкові на долари.

У грудні 2017 чоловік отримав реквізити електронного гаманця, в якому зберігалась криптовалюта «Ethereum», обміняв її на 3 тис. доларів і передав невстановленим учасникам «ДНР». Його дії кваліфіковано за ч.1 ст.258-5 КК – фінансування терористичної організації.

Як йдеться у вироку, обвинувачений щиро розкаявся і сприяв рокриттю злочину.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *