Суд скасував опис майна «Укргазвидобування» по розстрочках Насірова

Окружний адмінсуд Києва скасував рішення про опис майна ПАТ «Укргазвидобування» у податкову заставу за борги ТОВ Фірма «ХАС>» і ТОВ «Надра Геоцентр».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням рішення суду від 16 травня.

У 2016 році Гадяцька державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області прийняла рішення про опис майна державного «Укргазвидобування», посилаючись на недостатність активів інших учасників договорів про спільну діяльність – компаній «ХАС» і «Надра Геоцентр».

За Фірмою «ХАС» обліковується податковий борг на суму 288,5 млн грн, а за «Надра Геоцентр» – 538,5 млн грн. За умовами договорів про спільну діяльність, саме приватні компанії були уповноваженими особами за перерахування податків. Суд зазначив, що податкова інспекція не надала доказів, що вживала заходів щодо виявлення та опису в податкову заставу майна компаній та/або майна, яке внесене у спільну діяльність чи є результатом спільної діяльності, за результатами яких було б встановлено недостатність (відсутність) такого майна для погашення боргу.

Суд не взяв до уваги посилання ДПІ на перешкоджання ТОВ Фірма «ХАС» і ТОВ «Надра Геоцентр» податковому керуючому у здійсненні опису майна в заставу та на рішення Київського окружного адміністративного суду від 29.06.2016 про зупинення їхніх видаткових операцій, виходячи з того, що ці обставини не звільняють ДФС від опису майна та не підтверджують відсутність або недостатність такого майна.

Суд врахував, що у 2016 році «Укргазвидобування» повідомляло про наявність майна компаній «ХАС» і «Надра Геоцентр» у спільній діяльності, яке може бути використане як джерело погашення податкового боргу та що ДФС може провести дії по виявленню такого майна для подальшого опису в податкову заставу.

Рішення ще не набуло чинності. Апеляція на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення.

За інформацією Національного антикорупційного бюро, Фірма «ХАС» і «Надра Геоцентр» є підконтрольними нардепу Олександру Онищенку, який підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

18 грудня 2018 суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо Олександра Онищенка, його матері і ще чотирьох фігурантів. Водночас Королівство Іспанія розглядає запит про екстрадицію Онищенка в Україну.

Крім того, Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн. Наразі у суді зачитано 245 із 774 сторінок обвинувального акту.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *