“Давай бабки”, – командира роти засудили на 3,5 роки, бо взяв гроші за службу в резерві

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області засудив командира стрілецької (резервної) роти військової частини 3035 до 3,5 років позбавлення волі за зловживання впливом.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 28 липня.

У листопаді 2018 року молодий чоловік побачив в інтернет оголошення про проходження альтернативної служби у місті Слов’янську. Він зателефонував та домовився про зустріч.

Співрозмовник представився командиром резервної роти військової частини 3035, розповів що таке резервна служба та що вона дозволяє уникнути проходження строкової служби. Військовослужбовець сказав, які необхідно зібрати документи, що необхідно буде проходити психолога та медичну комісію. Водночас пояснив, що усе це не гарантує вступ до резервної служби, оскільки дуже великий конкурс і проходить одна людина з 20 охочих. Юнак сприйняв ці слова натяк на хабар. Під час подальших зустрічей він почув, що треба заплатити 500 доларів в еквіваленті 13800 гривень. Хлопець звернувся у правоохоронні органи і далі спілкування фіксувалося. Він передав командиру 6 тисяч і пізніше 7800 гривень.

Добір громадян на службу у військовому резерві здійснюється робочою групою, а прийняття рішення про зарахування на службу у військовому резерві та укладення відповідного контракту належить до повноважень командира військової частини 3035.

Обвинувачений не міг самостійно вирішити це питання, тому, за версією обвинувачення, обіцяв вплинути на відповідних службових осіб.

Допитані свідки, зокрема, заступник командира частини не підтвердили, щоб обвинувачений чи хтось інший намагався вплинути на них.

Сам військовий всі звинувачення заперечував. У день затримання з машини з салонного багажника та між сидінням пасажира та кулісою переключення коробки передачі вилучено гроші.

Обвинувачений казав, що грошей не брав і заявник поклав гроші без його відома. Однак обговорення хабара зафіксовано негласними слідчими розшуковими діями. Зміст цих записів командир пояснити не зміг.

Обвинувачений: Сейчас мне бабки нужны. Давай бабки

Свідок: Ну у меня пока шесть

Обвинувачений: Ну шесть так шесть. Давай. А вся остальная сумма когда?

Свідок: Давай понедельник вторник. Я как бы ну б..ть. Красавчик. Смотри, б..ть, вообще ко мне претензий не будет, никаких если я тебе в понедельник вторник донесу сумму 7800, остальное отдам или это б..ть проблема?

Обвинувачений: Б..ть честно говоря, проблема. Сколько у тебя сейчас? Шесть?

Свідок: Да шесть. Я как раз тебе, б..ть пачку бумаги, как раз бабки и б..ть фотографии ну все что от меня требуется. Я сегодня б..ть поеду в Дружковку б..ть, за это б..ть справкой еб..ей о составе семьи

Обвинувачений: Давай деньги я поехал.

Суд вважає, що хоча особи, які приймали рішення про зарахування до кадрового резерву, не були підпорядковані обвинуваченому, але останній своїми висловлюваннями та поясненнями створив у свідка враження, що він здатний вплинути на осіб, які прийматимуть рішення.

Свідок не вчиняв жодних активних дій з метою викликати в обвинуваченого намір на вчинення злочину. Натомість, правоохоронці приєднались у момент, коли такий намір уже сформувався і обвинувачений розпочав виконувати злочин. Тобто злочин відбувся би і без втручання представників правоохоронного органу, а тому суд вважає, що провокації не було.

Вирок ще можна оскаржити протягом 30 днів. Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *