Депутат отримав умовно за заволодіння ділянками одеського узбережжя, всупереч волі потерпілого

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області  затвердив угоду про визнання винуватості у справі депутата Затоківської селищної ради Богдана Шевчука.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 30 квітня.

Обвинувачений, будучи головою постійної комісії із земельних питань вступив у змову з секретарем селищної ради, з яким розробив злочинну схему із заволодіння земельними ділянками рекреаційного призначення на узбережжі Чорного моря у смт. Затока.

У вересні 2014 на сесії Затоківської селищної ради вирішуватись клопотання Департаменту ДАІ МВС України щодо розірвання договору оренди земельних ділянок, які раніше надавалися для розміщення готельного комплексу «Стрела».

Депутат організував отримання цих ділянок підконтрольними йому особами – цивільною дружиною, сестрою і  членом духовної організації «Земне та надземне», до якої входив сам депутат.

Рішеннями сесії Затоківської селищної ради від 29.12.2014 передано у власність 6 земельних ділянок площею 0,0919 га кожна, сукупна ринкова вартість яких складала майже 4 млн. грн.

У подальшому ділянки буди перепродані, а гроші присвоєно обвинуваченим.

У квітні 2020 депутат уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Зазначається, що стосовно Шевчука це вже другий вирок. Перший суд ухвалив 15 квітня 2020 за за ст. 28 ч.2 ст. 364 ч. 2 КК України – зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб. Суд призначив 1,5 року позбавлення волі із забороною на рік обіймати деякі посади і штраф 8500 грн. Цей вирок у публічному доступі наразі відсутній

Вироком від 30 квітня затвердив угоду з аналогічною кваліфікацією і шляхом поглинення менш суворого покарання за попереднім вироком призначив 3 роки позбавлення волі, заборонив обіймати деякі посади строком на 1 рік і оштрафував на 17 тис. грн.

Водночас суд звільнив засудженого від відбування тюремного покарання з іспитовим строком в 1 рік.

Зауважимо, що представник Затоківської селищної ради раніше дав письмову згоду на укладення угоди про визнання винуватості. Однак в судовому засідання він заперечував проти її затвердження, оскільки на час її підписання не повністю ознайомився з текстом та вважає, що якщо обвинувачений вже був засуджений, то міра покарання є занадто м’якою. На час укладання угоди в нього будь-яких запитань не виникало. Чому в засіданні він змінив думку, пояснити не зміг. На запитання прокурора пояснив, що шкода, завдання обвинуваченим селищній раді наразі відшкодовується, та частина ділянок повернута громаді.

У підсумку суд вирішив, що не може брати до уваги твердження представника потерпілого, що наразі він відмовляється від свого підпису, оскільки раніше він добровільно надав згоду на укладання угоди. Відповідно до ст. 468, 469 КПК України, потерпілий не є стороною угоди про визнання винуватості, а такими сторонами є обвинувачений та прокурор, які не відмовлялися від затвердження угоди.

У лютому 2020 року Суворівський райсуд Одеси засудив колишнього секретаря Затоківської селищної ради Сергія Кулика. Йому призначили 3 роки і 1 місяць позбавлення волі із забороною протягом року обіймати деякі посади і штраф 17 тис. грн. Суд аналогічно звільнив особу від відбування ув’язнення з іспитовим строком 1 рік і 1 місяць.

Так само в лютому 2020 суд затвердив угоду щодо колишнього голови Затоківської селищної ради Василя Звягінцева. У вироку йдеться про виведення із комунальної власності 66 земельних ділянок площею понад 3 га і вартістю 37 млн грн.

Звягінцеву призначили 1 рік і 10 місяців позбавлення волі із забороною обіймати певні посади протягом року і штраф 8500 грн. Оскільки засуджений у 2016 утримувався під вартою близько року, то цей термін було йому зараховано як один день за два і на момент винесення вироку він вважався таким, що відбув покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email