Екс-слідчому Сусу та його адвокатам обмежили ознайомлення зі справою до 15 травня

Суд за клопотанням детектива НАБУ встановив підозрюваному Дмитру Сусу і трьом його захисникам строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження до 15 травня.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Доступ до матеріалів підозрюваному і його адвокатам відкрито ще 16 березня. Однак у березні знайомитися з матеріалами вони не захотіли.

Йдеться про 18 томів справи і близько 3 Тб інформації в електронному виді.

Сус викликався детективом НАБУ п’ять разів, з яких з’явився лише тричі. У підсумку він ознайомився зі 175 сторінками першого тому.

Захисники Дмитренко Д.Ф., Крамаренко Є.В. та Гайдай Р.П. до ознайомлення з матеріалами, як стверджує детектив, не приступили взагалі.

Підозрюваний Дмитро Сус в судове засідання не з`явився. Його адвокат просив залишити клопотання детектива без задоволення.

Суд погодився, що Сус і його захисники зволікають в ознайомленні з матеріалами і встановив їм строк до 15 травня. Після цієї дати вважатиметься, що вони зі справою ознайомлені.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email