Колишньому підполковнику міліції, який отримав $1500 за закриття справи про труп в лазні, дали 5 років умовно

Колишнього начальника слідчого відділення Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області визнали винним в шахрайстві, але звільнили від покарання з іспитовим терміном.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на вирок від 26 листопада.

У 2014 році Чугіївське відділення міліції розслідувало справу за фактом виявлення в приміщенні лазні трупу без видимих ознак насильницької смерті. Підполковник міліції запропонував власнику лазні за $1500 приховати відомості про порушення порядку ведення підприємницької діяльності. Мічені купюри підприємець поклав міліціонеру у бардачок автомобіля. Одразу після цього відбулося затримання.

В суді обвинувачений все заперечував. З його слів, власник лазні наполягав на зустрічах, провокував,  а він не міг йому відмовити, бо той є ветераном МВС. Стверджував, що гроші в машину йому підкинули.

Встановлено, що на момент передачі коштів справа щодо трупа в лазні була закрита на підставі висновку медексперта і про притягнення власника лазні до відповідальності не йшлося. Крім того, суд з’ясував, що обвинувачений не мав повноважень давати вказівки слідчим про закриття провадження, останні в суді підтвердили, що діяли самостійно. Відтак суд перекваліфікував дії обвинуваченого з ч.3 ст.368 КК (отримання хабара) на ч.4 ст.190 КК (шахрайство в особливо великих розмірах).

Крім того, йому інкримінували втечу з-під варти за ч.1 ст.393 КК. Це сталося, коли чоловікові після затримання стало погано і його відвезли в лікарню, звідки він втік під час відвідання туалету через вікно першого поверху.

За цим епізодом суд визнав його невинуватим, оскільки докази щодо перебування під вартою чи конвоювання уповноваженими на це службовими особами суду не надані. Його не було взято під варту чи позбавлено волі вироком суду. До лікарні чоловіка супроводили працівники СБУ, які не мали це права і діяли за усною вказівкою керівництва, хоча це не входило в їхні обов’язки.

У підсумку за шахрайство суд призначив екс-міліціонеру 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, але звільнив від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку 3 роки не вчинить нового злочину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *