Лікарку, якій поклали в кишеню халата 20 тис. грн, виправдали, бо вона не є службовою особою

Суд виправдав лікаря-гастроентеролога КЗОЗ «Харківськаміська поліклініка № 18».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 грудня.

У 2016 році до лікаря звернулася громадянка зі скаргами на стан здоров’я чоловіка, в якого діагностували цироз печінки, та проханням встановити йому групи інвалідності. Лікарка погодилась, але начебто сказала, що за це треба заплатити.

Також лікарці інкримінували внесення неправдивих відомостей до медичної картки хворого.

Було пред’явлено обвинувачення за ч. 3 ст. 368 КК (отримання неправомірної вигоди) і ч.1 ст.366 КК (службове підроблення).

Заявник розповіла, що її сестра зверталась раніше до цієї лікарки для оформлення медичних документів для встановлення чоловікові інвалідності. Вона знала, що сестра витратила на це в еквіваленті 1000 доларів. Коли заявник нібито почула суму неправомірної вигоди, вона звернулась до правоохоронних органів, що лікар разом з головним лікарем вимагають у неї хабар.

Доказами в суді були, зокрема відеозаписи зустрічей. З них чути, як обговорюється стан здоров’я хворого, а також винагорода лікарю. В одній розмові відвідувачка висловила готовність заплатити і сказала, що розраховує на суму в 1000 доларів США, на яку її зорієнтувала «Світлана». На що лікар відповіла, що розрахунок правильний. На іншій зустрічі лікар підтвердила, що 1000 доларів розподіляється на всіх, в тому числі і на неї. У подальшому вони домовилися про зменшення суми до 800 доларів. 31 травня 2016 жінка передала 20 тис. грн, поклавши їх до кишені халата лікарки. Пізніше затримана стверджувала, що не знала, що їй поклали саме гроші, не знає, навіщо їх поклали.

Експерт підтвердив, що на записах НСРД голос належить обвинуваченій і ознак монтажу не встановлено.

Однак суд дійшов висновку, що  на посаді лікаря-гастроентеролога жінка не була наділена організаційно-розпорядчими функціями і не є службовою особою. На своїй посаді обвинувачена не наділена обов’язками по керуванню будь-якою галуззю чи трудовим колективом, ділянкою роботи або окремими працівниками, а здійснює професійну діяльність лікаря. До її повноважень поряд з обов’язком надання необхідної медичної допомоги особам, які звертаються, входить також складання медичної облікової документації, якість якої контролює завідувач відділення.

Суд визнав безпідставними звинувачення у службовому підробленні і отриманні неправомірної вигоди службовою особою суд. Крім того, обвинувачена пояснювала, що стан хворого підтверджувався медичною документацією, а тому вона не мала потреби у підробленні документів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *