НАБУ програло позов щодо договору продажу двигунів у справі Львівського бронетанкового заводу

Господарський суд відмовив Національному антикорупційному бюро у позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу двигунів між ТОВ «Булет Лайн» і ТОВ «Компанія Суфрієр».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 23 січня. Інформація про подачу апеляції наразі відсутня.

У грудні 2015 року Міністерство оборони придбало у ДП «Львівський бронетанковий завод» двигуни для танків ЗСУ, що задіяні в АТО. Завод купив двигуни у фірми «Булет Лайн». А остання за тиждень до цього купила їх у ТОВ «Компанія Суфрієр». За даними НАБУ, двигуни були не нові, а вживані. У 2008–2009 вони вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони. Сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 14 млн грн.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд пояснив, що не наведено підстав для звернення НАБУ до суду з даним позовом, зокрема, не обґрунтовано, у чому конкретно полягала завідомо суперечна інтересам держави і суспільства мета укладення договору між ТОВ «Булет Лайн» і ТОВ «Компанія Суфрієр», не обґрунтовано наявності ознак корупційного діяння.

Суд вважає, що визнання недійсним договору не матиме наслідком поновлення прав/інтересів держави та суспільства (у випадку доведення такого порушення).

Під час досудового розслідування експерт встановив підробку підписів директора «Компанії Суфрієр». Особа повідомила, що з моменту призначення ніяких документів не підписувала. Також НАБУ з посиланням на показання свідків стверджувало, що «Компанія Суфрієр» не була власником проданих двигунів.

Але суд зазначив, що договір і специфікація до нього були скріплені печаткою компанії, відсутні докази, що на накладній підпис виконаний іншою особою. Тому наступне схвалення оспорюваного договору шляхом відвантаження товару, прийняття оплати за товар і проставлення печатки на договорі, специфікації, видатковій накладній унеможливлюють визнання договору недійсним. Жодного доказу (правовстановлюючого документа) на підтвердження того, що товар належав комусь іншому суду не надано.

Показання свідків на стадії досудового розслідування суд не визнав належними та допустимими доказами під час розгляду даної справи. Крім того, у протоколі допиту одного зі свідків йдеться, що він купив двигуни, щоб відремонтувати і всім, хто запитував, повідомляв, що двигуни були вживані. Також суд вважає, що з документів не вбачається за можливе достовірно встановити, що двигуни придбані Міноборони в ЛБТЗ були саме ті, які Міноборони продало у 2008-2009 рр. як надлишкове майно.

Нагадаємо, що антикорупційна прокуратура передала справу про закупівлю двигунів до суду. Уже проведено підготовче засідання. За даними прес-служби САП, 4 лютого суд оголосив перерву для визначення системою запасного суддю. Найближче засідання призначено на 25 березня.

Обвинувачення висунуто директору ДП «Львівський бронетанковий завод» Роману Тимківу, заступнику директора «ЛБТЗ» Олегу Ткаченку, начальнику Центрального бронетанкового управління ЗСУ Юрію Мельнику, начальнику відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ Костянтину Істоміну та засновнику ТОВ «Булет Лайн» Артему Степаненку за ч. 5 ст. 27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України.

За вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень посадовцям загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати відповідні посади та з конфіскацією майна.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *