Особи, які за 17 тисяч доларів обіцяли вплинути на голову Державної прикордонної служби, уникли в’язниці

Суд затвердив угоду обвинувачених з прокурором і призначив їм по 25 500 грн штрафу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Дергачівського райсуду Харківської області від 24 жовтня.

Один із обвинувачених працює начальником відділу кадрів Сумського прикордонного загону. Інший – це колишній заступник начальника Східного регіонального управління ДПС з персоналу. Його звільнили у 2016 році за пунктом «г» – у зв’язку із скороченням штату  або проведенням організаційних заходів.

У січні 2018-го надійшов рапорт начальника відділу прикордонної служби «Велика Писарівка», який просив клопотати перед вищим командуванням про його переведення до Львівського прикордонного загону.

За версією слідства, обвинувачені вступили у змову з метою одержання неправомірної винагороди за вплив на прийняття рішення головою Державної прикордонної служби України щодо переведення особи на іншу посаду. На голову мали вплинути через директора Департаменту особового складу Адміністрації ДПС.

Спочатку йшлося про 8 тисяч доларів, але пізніше суму збільшили до 17 тисяч.

Чоловік, в якого хотіли отримати гроші, звернувся до правоохоронних органів.

27 березня неподалік кафе «Шалена шкварка» у м. Суми він під контролем передав 5 тисяч доларів. 25 квітня один із обвинувачених мав зустріч з директором Департаменту особового складу Адміністрації ДПС і останній сказав, що дізнається про можливість вирішення питання. Також в ході цієї розмови обвинувачений сказав, що збільшить розмір винагороди.

Другий транш в сумі 12 тисяч доларів було передано 2 червня в селі Подвірки Харківської області на території АЗС.

Спочатку повідомили про підозру за ч.4 ст.368 КК – отримання неправомірної в особливо великому розмірі, що поєднане з вимаганням, що передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Але пізніше підозрювані уклали з прокурором угоду про визнання винуватості. Того ж дня їм змінено підозру на ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК – зловживання впливом, отримання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення уповноваженою особою, вчинене за попередньою змовою.

Фігуранти справи визнали свою вину, щиро розкаялись у вчиненому, активно сприяли розкриттю злочину і зобов’язались співпрацювати з правоохоронними органами у виявленні аналогічних та інших злочинів.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *