Печерський суд визнав підозру екссудді Кірєєву необґрунтованою

Печерський суд Києва відмовив Державному бюро розслідувань у дозволі на затримання колишнього судді Печерського суду Родіона Кірєєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 28 жовтня. Рішення прийняла суддя Світлана Волкова.

Кірєєв підозрюється у порушенні права на захист колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а також постановленні неправосудного рішення стосовно неї.

У 2014 році повідомлення про підозру надсилалося за місцем проживання Кірєєва і вручалося його матері, яка відмовилась підписуватися про його отримання, оскільки вважає справу проти сина незаконною.

Місце перебування Кірєєва до цього часу не встановлено, за даними Державної прикордонної служби України офіційно державний кордон України він не перетинав. Разом з тим, допитані як свідки батьки дружини Кірєєва розповіли, що з березня 2014 Родіон із дружиною та сином проживає у Сімферополі Автономної Республіки Крим. У 2014 колишнього суддю оголошено у загальноукраїнський розшук.

Періодично суд дає дозвіл на його затримання з метою приводу для обрання в судовому засіданні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У березні і вересні 2019 дозвіл на затримання давав Шевченківський суд Києва. Строк дії цих ухвал закінчився.

Після передачі справи з ГПУ до ДБР слідчий звернувся до Печерського суду.

Суддя Волкова, відмовляючи у затриманні Кірєєва, вказала на рішення Конституційного суду, яким визнано неконституційною статтю 375 ККУ про завідомо неправосудні рішення. Але втрату чинності цієї статті відтерміновано на 6 місяців, тому на момент розгляду клопотання стаття є чинна.

Але суддя зазначає, що для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст. 375 КК України постановлене рішення, яке орган досудового розслідування вважає завідомо неправосудним, має бути скасоване у законному порядку.

5 серпня 2011 року Кірєєв змінив підсудній Тимошенко запобіжний захід із підписки про невиїзд на взяття під варту – це рішення не скасовувалось. Суддя Волкова вважає, що Кірєєв діяв в межах суддівського розсуду і мав право ухвалити таке рішення за наявності підстав.

Крім того, до матеріалів клопотання слідчий не надав доказів, що суддя Кірєєв діяв із мотивів особистої помсти чи кар’єризму.

Відтак суддя Волкова не може визнати обґрунтованою підозру Кірєєву за ч.2 ст.375 ККУ.

А щодо підозри за ч. 1 ст. 374 ККУ (порушення права на захист), то за цей злочин передбачено покарання у виді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Стаття 183 КПК передбачає до кого може бути застосований запобіжний у виді тримання під вартою. Зокрема, до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який передбачено позбавлення волі на строк понад п’ять років або також і до п’яти, якщо особа переховувалась або перешкоджала слідству. Кірєєву за ч.2 ст.375 КК загрожувало від 5 до 8 років в’язниці, але суддя визнала в цій частині підозру необґрунтованою.

Таким чином, Печерський суд вважає, що підстав для тримання Кірєєва під вартою нема.

У листопаді 2019 року Подільський суд Києва розірвав шлюб Родіона Кірєєва за позовом його дружини Наталії.

Жінка повідомила, що подружнє життя не склалося через різні погляди на сім’ю, втрату почуття любові та порозуміння між подружжям, тому подальше спільне проживання та примирення є неможливими. Вони були одружені з 1999 року і мають одного повнолітнього сина.

14 липня 2016 року Родіон Кірєєв склав присягу адвоката в Москві. Ця дата зафіксована у віснику адвокатської палати.

У російському реєстрі судових рішень вдалося знати інформацію, яка проливає світло на діяльність адвоката Кірєєва.

Зокрема, відомо, що він був адвокатом бізнесмена Дмітрія Смичковського, якого підозрюють у посередництві при підкупі екс-керівника Головного управління міжвідомчої взаємодії та власної безпеки Слідчого комітету РФ Михаїла Максименка.

Більше про це у публікації – Московські справи Родіона Кірєєва

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *