Прокуратура: на продажі землі «Родовід Банку» шахраї заробили 162 млн грн і 4,5 млн доларів

Слідчі встановили групу з п’яти осіб, які можуть бути причетні до заволодіння коштами при продажу ділянки на 113 га в Оболонському районі Києва, яка належала «Родовід Банку».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 22 грудня.

Земельна ділянка була визнана речовим доказом у кримінальному провадженні про розкрадання коштів «Родовід Банку» і заарештована. Але в грудні 2017 року стало відомо, що її переформили у приватну власність. У прокуратурі вважають, що мало місце втручання в роботу державних реєстрів, з використанням завідомо підроблених документів.

Із власних джерел автору відомо, що ділянку хотів придбати деякий громадянин Пархоменко О.О., який звернувся до Головатюка А.А. та Боднарчука О.В., які запевнили, що зможуть допомогти у прискоренні вирішення цього питання. Вони запропонували допомогу досвідченого юриста Антона Шубенкова А.М., в якого є юридична компанія акредитована у Фонді гарантування вкладів.  Шубенков начебто уклав з Пархоменком договір про надання юридичних послуг на 500 тис. доларів. У подальшому Пархоменку показали договори придбання ділянки з публічних торгів кіпрською компанією Nebot Holding Limited, а пізніше за договором купівлі-продажу ТОВ «ФК «Аттал». Зі слів юриста, ділянку було знову виставлено на електронні торги.

За версією слідства, для вчинення незаконних реєстраційних дій низка осіб нібито здійснила незаконне незаконне втручання у реєстр від імені одного з нотаріусів, знявши накладені арешти на земельну ділянку і зареєструвавши право власності за ТОВ «ФК «Аттал». Слідчі також з’ясовують причетність громадянина Кривопуста К.В., який разом із Шубенковим є співзасновником ТОВ «МАК «Правовий партнер», а також Гонтаренка О.О., який є керівником ПП «Експертне агентство», що було організатором аукціону з продажу земельної ділянки.

У січні 2018 року ділянку викупило ТОВ «Інвестиційна долина», перерахувавши «ФК «Аттал» 162 млн грн. Але для підписання протоколу торгів організатори начебто змусили Пархоменка також оплатити їх послуги в сумі 4,5 млн доларів. У подальшому договір купівлі-продажу підписаний не був, бо з’ясувалося, що попередній власник набув ділянку незаконно. Йдеться про заволодіння коштами ТОВ «Інвестиційна долина» і громадянина Пархоменка, що в сумі еквівалентно 9 млн доларів.

За даними слідства, причетними особами та членами їх сімей вже придбано об’єкти рухомого та нерухомого майна, що може свідчити про наміри легалізувати отримані кошти.

У листопаді у будинку у селі Віта-Поштова, який належить дружині Боднарчука, було проведено обшук і вилучено 180 тис. доларів. За клопотанням прокурора ці кошти заарештовано.

Вищезгаданий громадянин Кривопустов є підозрюваним у справі щодо фіктивного підприємництва та пособництва в заволодінні чужим майном у складі організованої групи за епізодами 2010-2012 рр. Суд почав слухати справу у 2013, але у квітні 2017 вирішив відправити її на додаткове розслідування..

 

У 2009 році за рахунок згаданої земельної ділянки на Оболоні була погашена заборгованість ТОВ «Баски-Плюс-2004 рік» на суму 3,77 млрд грн перед «Родовід Банком», 99% акцій якого належить державі. Юридичним супроводом цієї угоди займалось АО «Бріарей».

За версією слідства, вартість земельної ділянки була суттєво завищена, а угода з АО «Бріарей» була укладена під впливом тодішнього народного депутата від БЮТ і Партії Регіонів Олександра Шепелева.

Вартість адвокатських послуг компанії «Бріарей» склала 301,6 млн грн (що еквівалентно 37,75 млн доларів станом на 2009 рік). Слідство інкримінує Шепелеву заволодіння цими коштами. Земельну ділянку заарештовано.

З 2014 року колишній народний депутат Олександр Шепелев перебував у розшуку. Після затримання в лютому 2018-го його утримують під вартою у спецізоляторі СБУ. Зараз у судах міста Києва і Київської області розглядається кілька кримінальних справ щодо нього.

Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку» Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів банку, він також звинуватив екс-нардепа у двох замахах на його життя.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *