Прокурорку з Дніпра оштрафували за хабар в коробці з-під цигарок

Суд визнав винною і оштрафував колишню прокурорку Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 грудня.

У 2015 році на касира-оцінювача ломбарду завели кримінальну справу за прийняття під заставу ігрової приставки, що, як з’ясувалося, була крадена. Працівник ломбарду звернувся до знайомої прокурорки із запитанням, що від нього хочуть органи прокуратури, оскільки проводилось багато обшуків і йому був незрозумілий хід слідства, на що остання повідомила, що хочуть «вирішити питання». Далі прокурорка повідомила, що «вирішити питання» коштує 1000 доларів і за таку винагороду вона вплине на іншого прокурора – процесуального керівника у справі.  Чоловік пояснював прокурорці, що не має на даний час таких грошей, оскільки дружина захворіла на онкохворобу і родина потребувала коштів на її лікування, на що прокурорка відповідала, що є час до січня 2016. Коли були зібрані 1000 доларів чоловік поніс їх у військову прокуратуру, де їх помітили, а на нього повісили техніку для аудіо- та відеофіксації.

Дії кваліфікували за ч.2 ст.369-2 ККУ як зловживання впливом. Сама обвинувачена вину не визнала і відмовилася давати показання в суді.

У підсумку суд вирішив, що скоєння злочину підтверджується доказами.

Із кишені верхнього одягу обвинуваченої вилучили пачку з-під цигарок, всередині якої були 1 тис. доларів. А із відеозапису вбачається, що заявник на очах прокурорки витрусив зі своєї пачки цигарки, поклав туди гроші кошти і передав їй пачку, проти чого прокурорка ніяк не заперечувала.

Постанова прокурора, що стосувалася проведення НСРД, була розсекречена та вручена стороні захисту після підготовчого засідання.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на НСРД дотепер не розсекречена, навіть суд за клопотанням сторони захисту двічі робив запит до Апеляційного суду Полтавської області, але не зміг її отримати і дослідити. Втім суд вирішив, що це не тягне за собою визнання доказів недопустимими. При цьому суд посилався на постанову Великої палати від 16.10.2019, що документи не були розсекречені до моменту передачі справи у суд з причин, що не залежали від волі або процесуальної поведінки прокурора.

Обвинувачена працювала в органах прокуратури  з 5 липня 2004 по 24 лютого 2016 року. Тепер окрім штрафу їй протягом трьох років заборонено обіймати посади в прокуратурі.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *