СБУ перевіряє рахунки «Оушен Плаза» у справі про фінансування тероризму

Голосіївський суд Києва дав слідчому СБУ тимчасовий доступ до банківських документів щодо  ТОВ «ІС «Либідь», яке володіє ТРЦ «Оушен Плаза».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 31 травня.

Відомості до ЄРДР за ч.1 ст.258-3 (фінансування тероризму) внесено 14 березня 2019 року.

Зазначається, що «ІС «Либідь» виводить гроші за кордон під приводом повернення коштів інвестору і таким чином начебто зменшує податкове навантаження на багато років вперед. Так, у 2014-2018 рр. відбулося повернення коштів компаніям-інвесторам ETHODER INVESTMENTS LIMITED (Кіпр) та YINTIK INC. (Кіпр), на загальну суму 144 млн доларів. За цей же період сплачено податок на прибуток 43 млн грн, при загальному обороті на 5,9 млрд грн.

До 12 квітня 2018 до власником «Оушен Плаза» був російський бізнесмен Ігор Ротенберг, який з метою уникнення санкцій та блокування роботи компанії переоформив її на низку інших осіб, в тому числі рідну сестру.

Ротенберг також є власником російської компанії, яка, за версією СБУ, підтримує окупаційну владу в Л/ДНР. Йдеться про «Тульський патронний завод» – один із найбільших виробників боєприпасів РФ, які неодноразово використовувалися бойовиками Л/ДНР. Аркадій Ротенберг (батько Ігоря) також вважається наближеною особою президента РФ Владіміра Путіна.

Слідчий припускає, що прибутки «Оушен Плаза» виведені за межі України у вигляді сплати відсотків за кредитом спрямовуються в інші сфери бізнесу в тому числі і той, що поставляє товари на територію ОРДЛО.

Суд дав слідчому тимчасовий доступ до виписок руху коштів по рахункам «Оушен Плаза» у «Сбербанку» і «ВТБ Банку».

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *