Ще двоє суддів оштрафували громадян за прогулянку без паспорту

У Черкасах та Івано-Франківську громадян оштрафували по 17 тисяч грн кожного за появу на вулиці без паспорту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані у реєстрі судових рішень.

Зокрема, 17 травня 2020 року близько 9 год. 15 хв. в м. Івано-Франківську по вул. Коновальця, 136, чоловік перебував у громадському місці, без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус, чим порушив вимоги п.2 підпункту 16 постанови КМУ №211 від 11.03.2020р. та вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

У рішенні не йдеться про жодні інші порушення, як-то відсутність на обличчі маски, перебування у нетверезому стані, тощо.

Чоловік на розгляд справи до суду не з’явився.

Доказами були протокол про адміністративне правопорушення, рапорт працівника поліції, відеодокази та інші матеріали справи (не конкретизовано які).

17 червня суд визнав його винуватим. Постанову виніс суддя Івано-Франківського міського суду Дмитро Руденко.

Аналогічно 18 червня на 17 тисяч гривень оштрафувала чоловіка суддя Придніпровського районного суду м.Черкаси Юлія Михальченко.

Поліція склала протокол, що 8 квітня 2020 року близько 15.15 год. біля будинку за визначеною адресою чоловік порушив умови карантину, а саме перебував у публічному місці без документів що посвідчують особу.

Наразі по Україні є щонайменше 17 таких рішень, коли судді в період карантину штрафували громадян тільки за відсутність паспорту. Частіше судді не штрафували людей, а за малозначністю порушення обмежувались усним зауваженням. Ще частина суддів закривали справи за відсутністю складу адмінправопорушення. Наприклад, у Павлограді суддя  зазначила, що за відсутності інших порушень правил карантину, наприклад, за наявності маски, перебування на вулиці без документів не є самостійною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Поліція складає на людей протоколи за порушення постанови уряду, що на період карантину заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Згодом уряд роз’яснив, що наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також дасть можливість застосувати адміністративну відповідальність до порушників карантину.

На практиці це обернулося можливими адмінпротоколами і штрафами для всіх без винятку.

Більше про це – Без паспорту за поріг – як судді штрафують українців

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *