Справа про хабар працівнику Бориспільської поліції розвалилася в суді

Бориспільський міськрайонний суд Київської області виніс виправдувальний вирок колишньому замначальника відділення поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 жовтня.

Суд виправдав чоловіка  за відсутністю достатніх, належних та допустимих доказів.

У 2017 році у зв’язку з реформою поліції оперуповноважений був призначений заступником начальника 2-го відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції ГУ НП України у Київській області.

У березні 2017 обвинувачений разом із колегами вийшов із приміщення поліції в обідню пору і до нього обізвалося двоє чоловіків. Вони цікавилися матеріалами одної справи. Був обід і обвинувачений попросив почекати його повернення, але вони напросилися йти з ним до магазину і там попити кави. Чоловіки розповіли, що пару днів тому мали інцидент у селі Рогозів із місцевим жителем. Останній напідпитку начебто мало не наїхав на людину. Свідки його побили і пошкодили машину. На місце виїздила поліція і документувала це. Наступного дня свідки начебто помирилися з власником машини і тепер хотіли закрити справу. Поліцейський сказав, що потерпілий має написати заяву. Тоді чоловіки відповіли, що за таку заяву потерпілий хоче, аби вони купили за 2 тисячі доларів його машину і показали фото старого Опеля. Обвинувачений відповів, що він стільки не коштує. За пару днів чоловіки начебто привезли від потерпілого заяву і зустрілися зі співробітником поліції на вулицю, сіли в його машину, де один із них поклав у бардачок гроші. Поліцейський стверджував, що таких домовленостей не було і про гроші він нічого не знав.

Свідки говорили, що ці гроші працівник поліції вимагав у них в кабінеті, погрожуючи, що за бійку їм дадуть 9 років позбавлення волі. Спочатку йшлося про 1500 доларів, але потім обвинувачений нібито зробив знижку на 300 доларів. У бардачок свідок поклав суму у нацвалюті – 30 тисяч гривень.

Однак вимагання хабара базувалося лише на показаннях свідків і суд вирішив, що ці свідки сумнівні, тому що змінювали свої показання і свідчили суперечливо та їх слова нічим не підтверджуються. Суд переконався, що свідки самі звернулися до заступника начальника відділення поліції, бо були зацікавлені закрити справу, так щоб про неї не дізналися на роботі і самі прагнули обійти закон.

У день бійки чоловіки дали пояснення і все визнали. Але в суді заперечували, що били когось і викрадали автомобіль, кажучи, що раніше обмовили себе під тиском поліції. Водночас вони підтвердили, що самі помирились із потерпілим, віддали йому 500 доларів і свою машину. Після цього потерпілий приїхав у поліції і написав заяву, що претензій більше не має.

Відтак не було об’єктивних причин для передачі грошей за закриття справи. Особи ці не затримувались і підозр їм не пред’являли. Вони навіть не знали, чи відкрито кримінальне провадження і т.п.

Крім того, замначальника відділення, якому давали гроші, не міг вплинути на хід та кінцевий результат у справі щодо бійки та її закриття, оскільки не мав на це повноважень.

У матеріалах справи не було ухвал слідчого судді на проведення НСРД. Їх не відкривали ні на досудовому розслідуванні, ні в судовому засіданні. Тому суд зробив висновок, що НСРД проводились виключно на підставі постанови прокурора, що є грубим порушення.

Але і без того на записах розмов не йдеться про неправомірну вигоду і навіть не обговорюється закриття справи. На відеозаписі лише чутно характерний звук відкриття та закриття бардачка, і що свідок щось туди кладе, однак що саме не зафіксовано.

Слідчі дії проводили працівники СБУ і суд поставив під сумнів їх добросовісність, побачив елементи можливої провокації.

Один із заявників дав показання, що його дядько працює в громадському формуванні «Сектор безпеки» м. Бориспіль, і знає багатьох працівників поліції і саме він організував йому зустріч зі своїм знайомим, працівником поліції, який вже надав номер працівника СБУ. Обвинувачений також говорив, що цей заявник пропонував йому співпрацю, а саме, що іноді може повідомляти оперативну інформацію, оскільки спілкується із людьми, які були раніше судимі, ведуть антигромадський спосіб життя і чинять незаконні дії.

Обвинувачений звільнився з посади в поліції у липні 2018 року.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *