Справу про торгівлю посадою в Офісі президента готуються передати до суду

Печерський суд Києва обмежив в ознайомленні зі справою підозрюваного в замаху на заволодіння 100 тисячами доларів за сприяння у призначенні на посаду Генерального директора Директорату з питань юстиції та правоохоронної діяльності Офісу Президента України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 24 вересня.

За версією слідства, чоловік, діючи спільно з невстановленими особами у складі організованої групи, починаючи з літа 2020 року до 18 січня 2021-го включно, намагався заволодіти коштами шляхом обману в особливо великому розмірі — в сумі 100 тисяч доларів.

Під приводом призначення особи на посаду Генерального директора Директорату з питань юстиції та правоохоронної діяльності Офісу Президента України підозрюваний отримав кошти і був затриманий.

Чоловікові повідомлено підозру в організації та безпосередньому виконанні закінченого замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великому розмірі. Вважається, що він діяв спільно з невстановленими членами організованої та очолюваної ним групи. Його співучасники залишилися невстановленими.

30 червня підозрюваному і його захисникам відкрили матеріали справи для ознайомлення — усього 9 томів. Однак підозрюваний начебто зволікав вивчати матеріали справи. У нього п’ять адвокатів, з яких на кінець вересня лише двоє повністю ознайомилися з матеріалами.

За клопотанням прокурора суд встановив підозрюваному і захисникам строк до 4 жовтня, після цієї дати буде вважатися, що вони реалізували своє право на доступ до матеріалів.

Очікується, що незабаром прокуратура скерує обвинувальний акт до суду.

Чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Початково він утримувався під вартою із альтернативою застави у 2,8 млн грн. З березня цього року заставу зменшили до одного мільйона, а в червні суд відпустив підозрюваного під цілодобовий домашній арешт.

У січні цього року повідомлялося, що контррозвідники СБУ спільно з Державним бюро розслідувань викрили злочинне угруповання, яке спеціалізувалось на шахрайських діях під час працевлаштування на керівні посади.

Оперативники встановили, що у Києві діє злочинне угруповання, до складу якого входить колишній помічник одного з народних депутатів України. Він для дискредитації органів влади за грошову винагороду у розмірі 200 тисяч доларів США запропонував «вирішити» питання щодо призначення кандидата на посаду директора Департаменту з питань юстиції та правоохоронної діяльності Офісу Президента України. Зловмисника затримали нібито після передачі половини бажаної суми.

Із судових ухвал вбачається, що чоловік проживає в селищі Козин під Києвом, а його дочці належить чотири будинки. Крім того, підозрюваний має 4-поверховий будинок площею 319,0 кв.м. в АР Крим, зареєстрований у 2016 році за законодавством окупаційної влади.

Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного знайдено багато резюме від різних осіб, які також нібито повинні бути працевлаштовані в різні органи державної влади, в тому числі в органи прокуратури, Державної фіскальної служби та ін. Виявлено чорнові записи, в яких зазначено посади та цифри біля них. Підозрюваний переконував співрозмовника, що має довірену особу, яка є співробітником Офісу Президента України. Однак інформація начебто не підтвердилась і слідчі дійшли висновку, що гроші чоловік не планував нікому передавати, а хотів привласнити.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *