Держреєстратора, який переоформив чуже майно, оштрафували на 68 тисяч

Приморський райсуд Одеси затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього державного реєстратора КП «Реєстраційна служба Одеської області».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 жовтня.

У січні 20218-го обвинувачений без правовстановлюючих документів зареєстрував за  ТОВ «Сіббудінвест» право власності на цілісний майновий комплекс площею 14,6 кв.м. При цьому змінено право власності на об`єкти нерухомого майна ТОВ «ГІПЕРІОН» з усім виробничим та технологічним обладнанням та устаткуванням, що займають земельну ділянку 3870 кв.м, але натомість стали власністю «СІББУДІНВЕСТ» до складі майнового коплексу площею 14,6 кв.м.

До заяви ТОВ «Сіббудінвест» додано підроблений техпаспорт і довідку на підставі договору купівлі-продажу, що не є правовстановлюючим документом. Проігноровано, що у ТОВ «Стройсервис-Инвест», що нібито продавало майно «Сіббудінвест», відсутня реєстрація права власності у встановленому законом порядку. Подані документи не давали змоги встановити набуття, зміну та припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

Цілісний майновий комплекс площею 14,6 кв.м. насправді був виробничим обладнанням для виготовлення цементу і його продаж не підлягав державній реєстрації, оскільки він не був об’єктом нерухомого майна.

Держреєстратор уклав угоду про визнання винуватості. Його дії кваліфікували за ч.3 ст.362 ККУ як несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, за попередньою змовою групою осіб, що заподіяла значну шкоду.

Суд оштрафував чоловіка на 68 тисяч гривень.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *