Суд через 7 років виправдав особу від підбурювання до хабара

Соснівський районний суд м. Черкаси виніс виправдувальний вирок у справі про шахрайське заволодіння коштами і підбурювання до передачі хабара.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 15 травня.

Чоловіка звинувачували, що у 2013 році він ввів громадянку в оману та запевнив у необхідності передачі через нього начальнику Соснівського відділу державної виконавчої служби хабара у розмірі 19 тисяч грн за позитивне вирішення питання про зняття арешту з банківських рахунків ПП «НІА.СЕРВІС». Отримані кошти він нібито привласнив і витратив на свій розсуд.

В суді обвинувачений причетність до злочинів заперечив, повідомив, що арешти з рахунків не знімав і раніше нікого з виконавчої служби не знав та познайомився тільки в судовому засіданні. За його версією, потерпіла була винна гроші іншому чоловікові і через нього повертала цей борг, тому він і розписався у блокноті про отримання 8200 грн.

Знайшовся свідок, який підтвердив, що йому так повертали гроші і розповів, що виникла конфліктна ситуація і потерпіла начебто погрожувала зв’язками у правоохоронних органах. Позичання грошей не заперечувала і сама потерпіла. Водночас жінка наполягала і на історії з хабарем, що чула від обвинуваченого, що з суми арештованих у неї коштів 19 тис. забере виконавча служба, що гроші треба передати начальнику виконавчої служби.

Зрештою, суд вирішив, що доведеність вини не підтверджується ані показаннями потерпілої та свідків, ані іншими доказами.

Постанову про скасування арешту держвиконавець виніс у грудні 2012, гроші обвинувачений узяв нібито 14 січня 2013, а заяву про злочин потерпіла подала тільки 25 березня 2013.

Процесуальні документи на проведення НСРД захисту не відкривалися і під час судового розгляду в матеріалах справи також були відсутні. Відтак протоколи НСРД були визнані недопустимими доказами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email