Суд стягнув мільйон компенсації у справі щодо КСП «Заповіт Леніна»

Балаклійський районний суд Харківської області стягнув громадянину 1 млн гривень моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідування, прокуратури та суду.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 3 грудня.

У 2012 році була відкрита кримінальна справа про те, що позивач з цивільною дружиною заволоділи майном співвласників майнових паїв колективного сільського підприємства «Заповіт Леніна». Чоловік перебував під вартою 11 місяців і 10 днів. Пізніше запобіжний захід змінили на підписку про невиїзд. У грудні 2015 прокурор закрив справу за відсутністю складу злочину, але потім рішення скасували і справу кілька разів закривали і поновлювали, остаточно закривши в кінці 2016. Однак запобіжний захід стосовно позивача скасований тільки у січні 2019, оскільки був застосований відповідно до КПК 1960 року і потребував окремого скасування і не припинявся автоматично із закриттям справи.

Суд визнав, що  чоловік без правової підстави більше 76 місяців перебував під кримінальним переслідуванням. При цьому 11 місяців утримувався під вартою, був ізольований від суспільства, що є надзвичайною мірою впливу на особу.

Суд погодився, що позивач зазнав душевних переживань, втратив авторитет серед оточення, були порушені нормальні сімейні відносини і родинні зв’язки: у період досудового та судового слідства були визнані потерпілими 180 мешканців сусідніх сіл та односельчан; 33 свідка – колишні знайомі та сусіди позивача.

Чоловік подав позов про стягнення з держави 5 млн грн. Однак суд вирішив, що справедливо буде стягнути тільки 1 мільйон моральної шкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email