Судді, який взяв 30 тисяч за вирішення проблем водія, дали 2 роки

Вищий антикорупційний суд засудив до 2 років позбавлення волі суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка.

Про це повідомила пресслужба антикорупційної прокуратури.

За матеріалами справи, у 2018 році співробітники поліції склали щодо водія два протоколи за водіння у нетверезому стані, які в подальшому скеровано для розгляду до Соснівського районного суду м. Черкаси.

Водій, який раніше не притягувався до адмінвідповідальності, звернувся за юридичною консультацією до знайомого, а той, у свою чергу, звів його з суддею Апеляційного суду Черкаської області. Водій та суддя зустрілися віч-на-віч біля будівлі суду. Пономаренко повідомив, що справи окремо розглядатимуть двоє різних суддів. Пояснив, що водія буде позбавлено водійського посвідчення на кілька років з накладенням суттєвого штрафу. Водночас служитель Феміди висунув вимогу принести йому 30 тисяч гривень для уникнення негативних наслідків.

Суддя Пономаренко спілкувався із виконуючою обов’язки голови Соснівського районного суду Черкаси і попросив організувати йому зустріч із двома суддями цього суду.

Біля будинку за місцем проживання суддя Пономаренко одержав 30 тисяч гривень і був затриманий.

Його дії кваліфікували за ч. 2 ст. 369-2 КК України як зловживання впливом.

Вирок ухвалили судді ВАКС Леся Федорак, Ігор Строгий та Віктор Маслов, щодо яких Вища рада правосуддя недавно відкрила дисциплінарне провадження за скаргами  Національної асоціації адвокатів України і двох обвинувачених – колишніх суддів.

Володимира Пономаренка було призначено на посаду судді указом президента у 2002 році. З 2007 він працював суддею безстроково.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *