Суддю Верховного суду окупованого Криму засудили на 12 років

Святошинський суд Києва визнав винним у державній зраді Василя Іщенка, який указом президента РФ призначений «суддею Верховного Суду Республіки Крим».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 23 вересня.

Раніше Іщенко був суддею Апеляційного суду Автономної республіки Крим. У 2014 році після окупації півосторова він не виїхав на материкову територію України. Натомість продовжив працювати суддею від імені РФ. Він подав заяву і документи до Вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ з приводу вакантної посади «судді» незаконно створеного на території АР Крим «Верховного Суду Республіки Крим». У подальшому Іщенко взяв участь у конкурсі. 19 грудня 2014 указом президента Путіна його призначено суддею «Верховного Суду Республіки Крим».

Судді інкримінували державну зраду, а саме, умисне на шкоду суверенітетові і територіальній цілісності України надання Російській Федерації як іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Іщенка судили заочно. Захисник не мав можливості зв’язатися зі своїм клієнтом і з’ясувати його позицію. На думку суду, обвинувачений знав про цю справу і міг скористатися правом постати перед судом, але не зробив цього, тому його права не порушені.

Серед доказів є лист Департаменту котррозвідки СБУ, що станом на червень 2016 Іщенко проживає в окупованому Криму, також протокол огляду інтернет-видань і нормативних актів РФ про призначення суддів, розміщених на офіційному сайті Президента РФ, протокол огляду сайту «Верховного Суду Республіки Крим». Також досліджені «судові рішення», ухвалені Іщенком від імені РФ на території Криму.

Суд зазначив, що злочин судді Іщенка є особливо тяжким і своїм особистим прикладом він вплинув на прийняття рішення зрадити Україні іншими менш досвідченими суддями. Обставин, що пом’якшують чи обтяжують покарання не встановлено. Водночас колегія суддів взяла до уваги і загальну обстановку на території АР Крим, в якій вимушено опинилися громадяни України внаслідок збройної агресії з боку РФ, швидкоплинність якої через безпорадність влади України забезпечила в короткі строки повну окупацію цієї території України та подальшу незаконну анексію іноземною державою.

Беручи до уваги ці обставини, а також похилий вік обвинуваченого, суд визнав за можливе призначити мінімальне покарання в межах санкції – 12 з конфіскацією всього належного майна.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду протягом 30 днів з моменту проголошення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *