У Києві суд оштрафував водіїв напівпустих маршруток, бо були без маски

Деснянський суд Києва оштрафував водія маршрутки, який був без маски.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 4 листопада.

Відповідно до протоколу поліції, 7 жовтня приблизно об 11год. 30хв. по вул. Закревського, 86 чоловік керував автобусом за маршрутом №511, перебуваючи без маски, чим порушив правила карантину.

В судовому засіданні водій вину визнав та пояснив, що висадив пасажирів та зняв маску, щоб випити води. На питання, чи перебував хтось у маршрутці зізнався, що їхав не сам, а зі знайомим.

До матеріалів справи надано фотокартку водія в громадському транспорті без маски.

Чоловік просив суд звільнити його від покарання у зв’язку з визнанням його вини. Але суддя Інна Клочко вирішила, що доцільно його оштрафувати на 17 тисяч гривень.

28 жовтня суддя Голосіївського суду Микола Дідик аналогічно оштрафував водія за маршрутом №43.

Чоловік не вважав себе винним. Розповів, що 27 вересня перебував в автобусі в ізольованій кабіні, весь маршрут їхав в масці, на передкінцевій зупинці в салоні залишилось лише 3 пасажири. Маску зняв на хвилину, щоб попити води. У матеріалах справи були фотознімки, що водій сидить в кабіні автобуса без маски.

Судова практика з цього питання є дуже неоднозначною. Наприклад,у схожому випадку 23 жовтня суддя Шевченківського суду Ірина Фролова водія не штрафувала. Справу закрито за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

6 листопада Верховна рада проголосувала за нові штрафи для громадян за перебування у громадських спорудах і транспорті без масок. Тепер штраф становитиме від 170 до 255 гривень. Крім того, штраф буде застосовуватися без рішення суду, його накладатиме поліцейський або представник Держпродспоживслужби одразу на місці події. Після цього міністр юстиції Денис Малюська зробив у Фейсбук, визнаючи, що штраф у 17 тисяч гривень за неносіння маски був несправедливим і не в усіх громадян є кошти на його сплату.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *