У справі Без’язикова не задовольнили відводи, а прокурор обмовився про довічне

Шевченківський суд провів чергове засідання стосовно полковника ЗСУ Івана Без’язикова, звинуваченого у державній зраді та участі у терористичній організації.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд планував повторно і одночасно допитати свідків – майора Косинського і полковника Потєхіна.  Свідки з’явилися. Але адвокат Титич спочатку поцікавився, що вирішив суд з приводу його клопотання про виклик для допиту ще низки свідків захисту – колишнього головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка і ексголову СБУ Василя Грицака, слідчих і речника СБУ та ін. Суддя Щебуняєва відповіла, що клопотання було вирішено у попередніх засіданнях (за відсутності Титича). «Вони не мають відношення до кримінального провадження», – пояснила суддя.

Захисник обурився і заявив відвід усьому складу суду. Титич стверджує, що саме непідтверджені заяви Грицака та інших осіб стали підставою для кримінального переслідування його підзахисного. Дії суду він назвав професійним знущанням.

Без’язиков також оголосив відвід головуючій судді Щебуняєвій.

«Шевченківський суд під головуванням судді Щебуняєвої 18 разів безпідставно продовжував утримання… під вартою. Жодного разу суд не витребував в обвинувачення клопотання про застосування запобіжного заходу з додаванням матеріалів… Суд перетягував на себе функції обвинувачення… Ігнорує всі клопотання та заперечення», – зачитав він (повна версія на відео).

Без'язиков заявив відвід судді Щебуняєвій

Із сьогоднішнього засідання – заява Без'язикова про відвід судді Щебуняєвій. Відвід не задовольнили.

Опубліковано Судовий репортер Четвер, 14 листопада 2019 р.

У відводах відмовили і суд поінформував, що часу на допит свідків уже нема, оскільки треба також вирішити питання продовження запобіжного заходу.

– Без’язиков обгрунтовано обвинувачується у вчиненні злочину, який чинним Кримінальним кодексом кваліфікується як особливо тяжкий. За такі злочини чинним кримінальним законодавством передбачена сувора міра покарання, в тому числі, не виключено, застосування такої міри покарання, як довічне позбавлення волі, якщо до статті 111… – говорив прокурор Пересада.

Захисники почали перемовлятися.

– Будь ласка, поважайте… – звернулась суддя Щебуняєва до захисту.

– Як же поважати, він не знає статтю, яка діє, – відповідав Титич (за злочини, інкриміновані Без’язикову, не загрожує довічне позбавлення волі – ред.).

– Суд Вам робить зауваження! – сказала адвокату Щебуняєва.

– Так, вибачте, Ваша честь. Мене абсолютно вірно поправив пан Титич у цьому випадку. Хоч якісь норми він знає все-таки.

– Прокурор, будь ласка… – говорила Щебуняєва.

Адвокат Титич просив, щоб суд зробив перерву, аби  прокурор зафіксував «цей брєд» (клопотання про обрання запобіжного заходу) письмово, щоб захист міг предметно відповісти. Коли суд не погодився, то адвокат заявив відвід прокурору з причини, що той не повноважний.

«Ця особа повідомлена про звільнення з прокуратури! Його не буде тут. Він наговорив оцієї маячні під запис і піде. А суд бере із засідання в засідання на себе відповідальність», – зазначив Титич.

Прізвища Пересади немає у списку прокурорів, які пройшли тестування в рамках переатестації, також він відсутній у списку на додаткове тестування для прокурорів, які раніше з поважних причин не з’явились на іспит.

Суддя Щебуняєва зауважила, що повноваження прокурора встановлюються секретарем щоразу на початку засідання. Прокурор сказав, що показав посвідчення і з роботи він не звільнений.

«Можливо захиснику наснився наказ про моє звільнення», – реагував Пересада.

Суд видалився до нарадчої і згодом оголосив, що заяву про відвід прокурора залишає без задоволення.

Суд вкотре продовжив Без’язикову запобіжний захід. 14 грудня буде три роки його перебування у СІЗО.

У серпні 2014 він потрапив в полон «ДНР», виконуючи розпорядження керівництва забрати тіла українських військових, що загинули у бою під Степанівкою в Донецькій області.

За версією прокуратури, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР». Окрім показань свідків, сторона обвинувачення посилається на записи телефонних розмов, а також переписку в соцмережі, яку нібито вів полонений Без’язиков зі своєю дружиною.

Безязикова звинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Полковник вину не визнає і каже, що зацікавлений у встановленні істини.

Справа слухається в суді понад 2 роки. Уже досліджено всі докази обвинувачення і тривав допит свідків захисту. У засіданні, що відбулося 19 вересня, суд вирішив повторно і одночасно допитати свідків – майора Косинського і полковника Потєхіна.  Раніше майор Косинський як свідок обвинуваченні дав показання, що Без’язиков був присутній на його допиті представниками «ДНР». А свідок захисту полковник Потєхін свідчив, що військовий, прізвища якого він не знає, розповів йому, що в полоні Без’язиков приходив до нього на допит. Суд має з’ясувати, чи той військовий, з яким говорив Потєіхін, це і є Косинський. Обидва свідки прийшли 14 листопада в суд, але суд вирішував відводи і запобіжний захід і не мав часу на допит.

Нагадаємо, що у червні цього року Конституційний суд вирішив, що до звинувачених у державній зраді можна застосовувати більш м’які запобіжні заходи, аніж тримання під вартою. Крім того, стало можливо оскаржити ухвалу про продовження запобіжного заходу до винесення вироку.

4 липня 2019 Без’язиков подав апеляційну скаргу на продовження тримання під вартою. 18 липня Київський апеляційний суд повернув матеріали в суд першої інстанції для належного оформлення.

5 серпня Шевченківський суд вкотре продовжив тримання полковника під вартою. Обвинувачений оскаржив це рішення. Однак розгляд досі не відбувся. Найближче засідання в апеляції призначено на 21 листопада.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *