У справі про хабар за посаду в НАБУ допитали детектива

Вищий антикорупційний суд 1 вересня провів чергове засідання за обвинуваченням колишнього прокурора ГПУ Олександра Матюшка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Був допитаний діючий старший детектив НАБУ. Це свідок обвинувачення. Про нього стало відомо вже по завершенні розслідування справи і скерування її до суду. Прокурор відкрив стороні захисту інформацію про цього свідка перед засіданням Голосіївського суду, який тоді слухав цю справу, але так і не завершив, після чого її передали до Вищого антикорупційного суду.

Захист протестував проти цього свідка. Серед іншого адвокат казав, що прокурор мав би направити матеріали поштою і не визнавав їх відкриття. Але прокурор зняв на телефон передачу документів. Цей відеоролик демонструвався в антикорупційному суді.

Також Матюшко з адвокатом вказували на те, що свідок є діючим працівником НАБУ і тому заінтересованим. Прокурор пояснив, що цей детектив справу Матюшка не розслідував.

Відтак суд погодився провести допит.

Свідок-детектив розповів, що у 1999 році Матюшка підселили в його кімнату в студентському гуртожитку. І вони так проживали 6 місяців. Потім він бачив його аж у 2011 році на дводенному семінарі, коли вони і обмінялись телефонами. У січні 2016 Матюшко подзвонив, сказав, що він біля НАБУ і запропонував випити кави. При зустрічі він нібито цікавився, з ким можна порешати з приводу його працевлаштування у НАБУ. Детектив сказав, що той звернувся не за адресою, бо детективів набирають за 5-етапним конкурсом і співбесідою.  Матюшко начебто йому не повірив, що він потрапив за конкурсом і без домовленостей, на тому вони розійшлись. Згодом свідок дізнався зі ЗМІ про затримання Матюшка. А ще пізніше якось зайшов в кабінет до антикорупційного прокурора і побачив на дошці його прізвище і запитав, чому так довго триває справа. Почувши, що Матюшко наполягає на провокації хабара, детектив розповів прокурору про свою зустріч із Матюшком. Після цього було вирішено залучити його свідком.

Детектив підкреслив, що про матеріальну вигоду він нічого не чув, а порешать зрозумів як щось незаконнне і в даному випадку призначення на посаду, незважаючи на результати конкурсу.

Він пояснив, що не звернувся до правоохоронних органів одразу після розмови, оскільки не надав їй значення.

Під час перехресного допиту Матюшко запитав, чи правда, що в кімнату в гуртожитку його підселили на місце близького товариша свідка на прізвище Радіонов, якого перед тим вигнали. Свідок пригадав, що вони жили з другом, а потім підселилося ще три особи, серед яких Матюшко, а згодом Радіонов виселевся.

– Чи продовжував тривалий час Ваш товариш Раідонов незаконно проживати в цій кімнаті і чи виникали в нас з цього приводу конфлікти?

– Я думаю, Вам краще запитати в коменданта гуртожитку. Я не пам’ятаю.

– Знімається це питання, – відреагував головуючий.

Свідок підтвердив, що бачив заявника Євгена Шевченка один раз як детектив на слідчих діях у квітні цього року. Він відмовився розповідати подробиці через таємницю слідства. Імовірно, це справа про підкуп керівника антикорупційної прокуратури, де йшлося про 6 млн доларів за закриття справи ексміністра Злочевського.

Під кінець засідання обвинувачений Матюшко долучив докази на свій захист – численні скріншоти з фейсбуку заявника Шевченка, роздруківки публікацій у ЗМІ, в тому числі інтвер’ю і статей про Шевченка, який відомий як заявник у багатьох справах про корупцію.

У наступному засіданні суд має закінчити розгляд доказів захисту і може перейти до допиту обвинуваченого і дебатів.

За офіційною версією обвинувачення, 17 лютого 2016 року прокурор ГПУ пропонував через посередників 5 і 10 тис. доларів членам Конкурсної комісії та директору Національного антикорупційного бюро України за позитивне вирішення питання щодо працевлаштування на посаду керівника/заступника керівника підрозділу детективів НАБУ.

Читайте також – В антикорупційному суді допитали «агента Шевченка»

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *