27 вересня відбулося чергове засідання у справі за обвинуваченням голови Баришівського суду Київської області Олександра Лисюка в одержанні 2500 доларів неправомірної вигоди.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Під час засідання адвокату Лисюка дозволили оголосити документи, які він пропонує долучити. Оскільки прокурор раніше їх не бачив, то долучення і дослідження відбудеться у наступному засіданні.
Заявник у справі судді Лисюка юрист Максим Святненко мав судові спори зі своєю ексдружиною в Баришівському суді — про розлучення, прав на дитину і захист честі та гідності. Адвокат голови Баришівського суду Євген Шкурідін зробив зробив запит, чи є в матеріалах цих справ інформації які-небудь нагороди, подяки і т.п.
Так, в одній із справ знайшлась подяка від Головного управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області від 18 жовтня 2017 року. В іншій справі міститься подяка ГУ СБУ міста Києва та області від 20 травня 2018-го, адресована батькам позивача. Крім того, станом на 2019 рік Святненко мав цілодобову державну охорону Національного антикорупційного бюро.
Прокурор Віталій Шкрум вважає, що ці докази є неналежними і не стосуються предмету доказування у справі — одержання неправомірної вигоди суддею Лисюком.
«Те, що особі висловлювалися подяки, жодним чином не свідчить, що Святненко є конфіденційним агентом. Будь-який правоохоронний орган може надати подяку громадянину України, в тому числі, за його активну громадську позицію… Взагалі відсутня тоді логіка. Якщо мала місце провокація, то навіщо Святненку подавати до Баришівського суду, голову якого він буде провокувати, подяки про те, що він співпрацює зі Службою безпеки України?! З точки зору сторони обвинувачення не піддається здоровому глузду. Крім того, цікаво, на якій підставі дано відповідь на адвокатський запит з цивільної справи, яка стосується сімейного життя двох людей», — сказав прокурор.
Адвокат повідомив, що колишня дружина юриста Святненка дала згоду на розголошення такої інформації.
Захист Лисюка також долучає інформацію про кримінальне провадження щодо одержання хабара заступником начальника Баришівського відділення поліції майором Антоном Павленком. У травні 2017 суддя Лисюк повернув прокурору обвинувальний акт щодо Павленка. Оперативний супровід справи здійснювало ГУ СБУ в Києві та Київській області. Пізніше провадження щодо Павленка закрили у зв’язку з вбивством підозрюваного. 32-річного заступника начальника місцевого відділення поліції у травні 2019 в нічний час застрелили на терасі кафе за 100 метрів від поліцейського відділку.
Адвокат вважає мотивом провокації щодо Лисюка його рішення про повернення обвинувального акту стосовно Павленка.
Надалі захист планує також викликати свідків.
У попередньому засіданні демонструвалося відео огляду території Баришівського суду. На записі видно, як слідча група на подвір’ї підходить до каналізаційного люка, з якого знімають шматок лінолеуму і знаходять під ним пачку доларових купюр.
«Лубенське шляхово-будівельне управління №9», що володіє асфальтним заводом поблизу міста Лубни і займається влаштуванням дорожнього покриття. Підприємство залучалося до ремонту дороги у Полтавській області з нагоди Євро-2012. Служба автодоріг з ними не розрахувалась до кінця і «ЛШБУ №9» відсудило більше 20 мільйонів гривень, з яких половина — сума основного боргу, а решта — відсотки та інфляційні втрати. Саме компанія «Юржитло» Святненка начебто добилася для підприємства стягнення всієї суми. За умовами договору, «Юржитло» мало отримати 50% від стягнутих коштів — штрафні санкції. Але після стягнення коштів «ЛШБУ №9» відмовилося платити.
За версією обвинувачення, саме за рішення у цій справі голова Баришівського суду захотів неправомірну вигоду. Пізніше у цій же справі для суддів Верховного суду гроші у Святненка начебто взяли заступник міністра з питань окупованих територій Гримчак та його родич, що було кваліфіковано як шахрайство. Сьогодні цей епізод паралельно слухається у Вищому антикорупційному суді.
Сьогодні у провадженні Вищого антикорупційного суду перебуває ще дві справи, де заявником є Святненко, — це справа судді Подільського суду Тетяни Войтенко і ексзаступника керівника апарату цього ж суду, а також справа колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.
Минулого тижня суд допитував Святненка у справі Гримчака.
У липні 2020-го біля входу до Оболонського суду Києва затримали адвоката, який нібито підбурював представника клієнта до передачі 570 тисяч гривень неправомірної вигоди заступнику голови суду. Потерпілим у цій справі також є Святненко.
Після цього також мала місце спроба підкупу суддів Касаційного цивільного суду, які розглядали скаргу адвоката Шкурідіна. Підозра була пред’явлена помічнику судді і керівнику юридичної компанії. Розслідування проводить ДБР.
Ще одна справа стосується посадовців Центру адмінпослуг Дніпровської РДА, де Святненко реєстрував місце проживання своєї дитини, що йому було необхідно для вирішення цивільної справи, що розглядається у Верховному суді.