В Одесі ексчиновника виправдали від хабара, прокурор згадав про ухвали на НСРД після закінчення строку їх зберігання

Приморський районний суд Одеси виправдав колишнього начальника юрвідділу Малиновської райадміністрації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 грудня.

Представник ОСББ «Зелена» заявив, що чиновник вимагає у нього гроші за затвердження висновку щодо технічної можливості поділу об’єкту нерухомоcті на чотири квартири та присвоєння поштової адреси. У разі незгоди пригрозив повернути квартири у стан «від забудовника» і виселити людей.

1000 доларів чиновник начебто отримав у кафе. А потім таку ж суму відвідувач поклав в тумбочку в кабінеті, після чого відбувся обшук.

Обвинувачений причетність до злочину заперечував. Розповів, що в кафе він просто пив каву, а заявник нав’язався піти з ним. Пізніше в кабінеті гроші відвідувач нібито підкинув. Слідів хімічної речовини на руках чиновника не знайшли.

Показання більшості свідків стосувалися розподілу обов’язків у Малиновській адміністрації, а не події злочину. Безпосередніми очевидцями того, що сталося були тільки обвинувачений і заявник. Але їх показання суттєво відрізнялися і суд пояснив, що не може вважати версію заявника правдивою за відсутності інших доказів.

Крім того, заявник, будучи юридично обізнаним, мав розуміти, що обвинувачений не мав повноважень виселити жильців. Ні голова Малиновської РА, ні інші чиновники не вказували про незаконність продажі таких квартир.

Ініціатором всіх зустрічей був заявник. Окремо суд бере до уваги, що заявник для проведення слідчих дій надавав особисті кошти, згідно із його поясненнями, кошти йому повернули, однак ці ж кошти надані прокурором для огляду у судовому засіданні, що свідчить про суттєві суперечності у показаннях свідка та може свідчити про зацікавленість у результатах справи.

Ухвали на проведення негласних слідчих (розшукових) дій ані захисту, ані суду не відкривалися.

Вперше прокурор звернувся до Голови Одеського апеляційного суду щодо розсекречення ухвал на НСРД через 3 роки та вісім місяців після завершення досудового розслідування. На той час строк для зберігання в суді відповідних ухвал уже закінчився.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *