Вакцинація добровільна. Суд не покарав військового, який відмовився вакцинуватися від COVID-19 за наказом командира

Біляївський районний суд Одеської області відмовився притягувати військовослужбовця до адмінвідповідальності за невиконання наказу командира в умовах особливого періоду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 26 серпня.

До суду надійшов протокол про військове адміністративне правопорушення, відповідно до якого матрос, будучи військовослужбовцем, в умовах особливого періоду, ухилився від виконання законних вимог командира і відмовився виконувати наказ про організацію вакцинації особливого складу військової частини А1892.

У судовому засіданні представник військової частини підтвердила, що командир видав наказ «Про організацію вакцинації військової частини А1892» від 19.07.2021 року, яким зобов’язано в термін до 22.07.2021 року провести вакцинацію всього особового складу. Але один із військовослужбовців від щеплення відмовився.

Чоловік у судовому засіданні пояснив, що відмовився від проходження вакцинації, оскільки не довіряє даній вакцині, вважає неприпустимим вакцинування без попереднього повного обстеження стану здоров’я.

Суд закрив справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

 У протоколі про адмінправопорушення не конкретизовано, яку саме законну вимогу командира не виконав військовослужбовець, конкретно які дії необхідно було вчинити, у яку саме дату та час, та якою саме вакциною потрібно було зробити щеплення.

Крім того, суд звертає увагу на наказ Міністерства охорони здоров`я України від 24 грудня 2020 року №3018, яким затверджено, що вакцинація від коронавірусної хвороби «COVID-19» в Україні є добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *