Антикорупційна прокуратура попросила не проводити засідання у справі Мартиненка, бо указом Луценка у них вихідний

Шевченківський суд 24 грудня відклав засідання  у справі про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» і «Енергоатом».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд отримав клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Назар Холодницький просив відкласти засідання, оскільки генпрокурор Юрій Луценко підписав указ, що 24 грудня в Генпрокуратурі вихідний день.

Прокурор Олексій Скибенко пояснив, що розгляд справи у вихідний пізніше може бути використаний захистом для оскарження і скасування рішення, оскільки участь у засіданні начебто брав неповноважний прокурор. Разом з тим, Скибенко підкреслив, що він до засідання повністю готовий.

Адвокати розкритикували позицію прокуратури і заявили, що це затягування процесу.

Суд ухвалив відкласти засідання на 28 грудня.

Водночас відомо, що 24 грудня до розгляду в Шевченківському суді Києва було призначено 89 справ, з яких 48 – кримінальні. Цього ж дня в суді відбулося засідання за обвинуваченням двох екс-прокурорів. Обвинувачення представляв прокурор Генінспекції ГПУ, який заявив, що у нього звичайний робочий день.

Нагадаємо, що у так званій справі Мартиненка триває дослідження письмових доказів сторони обвинувачення. Раніше суд долучив понад 200 томів документів від САП. Суд не погодився долучати тільки протоколи допитів на стадії досудового розслідування. Під час дослідження доказів захистом неодноразово заявлялися клопотання про недопустимість доказів, зокрема документів, отриманих в рамках міжнародної правової допомоги. Суд ці клопотання долучив, але наразі жодні докази прокуратурі не повернув і має вирішувати питання їх допустимості в нарадчій кімнаті.

===

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6,4 млн євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Павло Скаленко, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A. Матеріали щодо Скаленка виділено в окреме провадження. Він перебуває у розшуку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *