Чоловіку, який надсилав гроші суддям, обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд застосував особисте зобов’язання до чоловіка, який надсилав у суди гроші.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 листопада.

Вироком Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 2008 року чоловіка засудили за привласнення і розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Будучи інженером Коломийської філії ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», чоловік у 2006-2007 роках без відома директора, самовільно без реєстрації проведених робіт у журналі підприємства, проводив повірку лічильників на торгових підприємствах, за що вимагав та отримував від підприємців оплату готівкою, яку привласнював. Суд призначив покарання – 1 рік обмеження волі і заборонив на 2 роки обіймати деякі посади. Верховний та апеляційний суди залишили вирок без змін.

Не погоджуючись із судовими рішеннями, чоловік неодноразово звертався зі скаргами, заявами, зверненнями та клопотаннями до органів державної влади, судових та правоохоронних органів. Зокрема, ініціював два кримінальні провадження проти свого колишнього директора і бухгалтера.

У лютому 2020 чоловік оскаржив у суді постанови слідчого поліції про закриття кримінальних проваджень.

21 лютого 2020 до Коломийського міськрайонного суду надійшли два конверти із клопотаннями. До кожного клопотання було додано по 500 доларів.

У «клопотанні – по скарзі» зазначалося, що 500 доларів надаються як винагорода «за достовірне розслідування».

Працівники суду викликали на місце поліцію, яка ці конверти вилучила.

У березні 2020 Верховний суд відмовив чоловікові у задоволенні клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та повернув скаргу. Того ж дня до суду надійшов конверт, в якому до клопотання було прикладено 5 купюр, кожна з яких візуально схожа на 100 доларів США.

Співробітники апарату Верховного Суду звернулися в Національне антикорупційне бюро України.

4 листопада 2020 чоловіку, який вважається відправником вищезгаданих листів, повідомлено підозру у закінченому замаху на передачу неправомірної вигоди.

Із матеріалів справи вбачається, що обшуки вдома у цього чоловіка пройшли ще 21 липня цього року.

У вересні 2020 експертизи підтвердили, що клопотання та скарги, що були надіслані на адресу судів, були надруковані на принтері, який вилучили за місцем проживання цього чоловіка і підписані його рукою.

На допиті громадянин підтвердив, що надсилав із клопотаннями та скаргами гроші, але вважає, що це не є неправомірною вигодою, бо гроші призначалися за виготовлення судами необхідних йому документів зі справ.

Тепер чоловікові загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна або без такої. Звільнення від кримінальної відповідальності чи звільнення від відбування покарання з випробуванням, за вчинення цього злочину КК України не передбачено.

Суд застосував до підозрюваного особисте зобов’язання, саме на такому запобіжному наполягав прокурор. З огляду на вік цього чоловіка і обставини справи, суд вирішив, що цього буде достатньо.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *