Хаджибейський районний суд міста Одеси визнав місцеву жительку винною у державній зраді.
Про це про повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 30 червня.
За матеріалами справи, в лютому 2025 року обвинувачена двічі в Telegram надіслала невстановленому співробітникові ФСБ РФ географічні координати із поясненнями, що там можуть перебувати українські військові.
У судовому засіданні жінка вину не визнала і стверджувала, що докази сфальсифікували. При обшуку в неї вдома знайшли декілька декілька мобільних телефонів і сім-карток. Підсудна не заперечувала, що вони їй належать. Але повідомила, що її обшукували двічі — на початку січня 2025 року і потім у кінці травня. Начебто, при першому обшуку одну сімкартку оператора Київстар їй підкинули.
Але доказів того, що картку підкинули надано не було. Між двома обшуками минуло майже пʼять місяців і суд вважає, що обвинувачена, проживаючи у своїй квартирі, неодноразово могла позбутися цієї сімкарти замість зберігати її. Отож ці пояснення пояснення виглядають, на думку суду, надуманими та нереалістичними.
У рамках негласних слідчих дій зафіксовано спілкування обвинуваченої з невстановленою особою. Жінка критеувла вище політичне керівництво України, українських президентів, говорила, що не треба “лізти” у НАТО. Вона жалілася на заборгованість по ЖКГ і казала, що єдина надія, що зникне ця держава та разом з нею ці борги. Також співрозмовники обговорювали, як їм некомфортно спілкуватися українською мовою. В іншій бесіді жінка говорила, що терміново треба знімати президента знімати за ʼʼзлочиниʼʼ і припускала, що шахеди представники української влади самі запускають, бо довіри до них немає. Із запасів розмов суд зробив висновок, що обвинувачена має свідому антиукраїнську позицію і її дії були умисними.
Жінку засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацію майна.



