Опер ДФС, який видурював $4000, втратив посаду і відбувся штрафом

Суд затвердив угоду про примирення у справі проти колишнього старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах 10 відділу оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок Шевченківського суду Києва від 10 червня.

У 2019 році відділ ДФС розслідував кримінальне провадження щодо створення фіктивних суб’єктів господарювання, які задіяні у незаконному обготівкуванні і зменшені податкового навантаження на суб’єкти господарської діяльності та розкрадання бюджетних коштів, зокрема щодо ТОВ «Мясторг», а також провадження за фактом ухилення від сплати податків фізсобою-підприємцем.

Обвинувачений здійснював оперативний супровід у цих справах і мав інформацію про відсутність підстав для притягнення осіб до кримінальної відповідальності і плани слідчих щодо закриття справ. Водночас до повноважень оперуповноваженого не входить здійснення досудового розслідування та прийняття процесуальних рішень, зокрема щодо закриття проваджень.

Співробітник ДФС прибув до офісу компанії, щодо якої велося слідство, і повідомив, що за винагороду може вирішити питання щодо непритягнення до кримінальної відповідальності і закриття цих двох справ, а також повернення вилучених грошей і майна. У протилежному випадку пообіцяв, що підприємцям загрожують кримінальне переслідування, штрафи, конфіскація майна, тощо. Свої послуги він оцінив у 4 тис. доларів.

4 лютого 2020 оперуповноважений отримав половину обумовленої суми, а через кілька тижнів передав підприємцю постанови про закриття справ і одержав решту, після чого був затриманий.

У березні, після інциденту, чоловіка звільнили з органів ДФС.

У травні 2020 між обвинуваченим і потерпілим укладено угоду про примирення, в якій ідеться про відшкодування шкоди і відсутність претензій. Сторони досягли згоди про покарання у виді 850 грн штрафу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *