Прокурор не захотів обвинувачувати митника у сприянні вивезенню 80 кг бурштину

Малиновський районний суд міста Одеси закрив кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем, тому що прокурор відмовився від обвинувачення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 27 грудня.

У 2014 році обвинувачений як інспектор митного посту в аеропорту Одеси начебто сприяв громадянину КНР Лінь Сілю в незаконному вивезенні 80 кг бурштину.

Під час проходження через рентген-апарат трьох дорожніх валіз громадянина Лінь Сілю, співробітником служби авіаційної безпеки у присутності співробітника митного органу, виявлено підозрілий вміст багажу. Але обвинувачений начебто дав вказівку повернути пасажиру паспорт і посадочний талон, умисно не дослідивши підозрілий багаж. Однак потім його все одно затримали.

Справа слухалась у суді з червня 2016, з ухвал видно, що суд призначав допити свідків у режимі відеоконференції.

Китаєць Лінь Сіль ще у 2015 покинув територію України і більше не повертався. Безпосередньо після події він не допитувався, начебто через відсутність перекладача.

Тільки в березні 2019 прокурор клопотав в суді про звернення до Генерального консульства КНР в місті Одесі з метою встановлення місця перебування на території КНР громадянина КНР Лінь Сілю. Суд звернув увагу на бездіяльність слідчих щодо пошуку свідка і його допиту.

У 2014-2015 Лінь Сіль провів в Україні шість місяців, але у нього не відібрали показання. На думку суду, він мав бути допитаний у слідчого судді у зв’язку з подальшим виїздом за кордон. Суд не погодився з доводами прокурора про можливість допиту іноземного громадянина в режимі відеоконференції. Суд вважає, що запит про проведення допиту свідка громадянина КНР та його виконання можуть зайняти багато часу, що негативно вплине на строк судового розгляду. Тому суд відмовив у запиті з метою допиту цього основного свідка.

У 2014 китаєць давав пояснення слідчому СБУ, що бурштин віз до себе до дому. Придбав його в Києві в чоловіка, чиї дані не запам’ятав. За бурштин заплатив 18 тисяч доларів. Із продавцем бурштину його познайомив громадянин КНР Лунь.

Проте в своїх поясненнях Лінь Сіль не розповідав слідчому, при яких обставинах він намагався перевезти бурштин до КНР. Також не повідомляв, як він планував це зробити за сприяння посадових осіб митниці.

Суд закрив справу. Три дорожні валізи мають бути повернуті власнику – Лінь Сілю, а бурштин конфісковується у дохід держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *