Суд арештував гроші у справі про розголошення плану виконання указу Порошенка

Шевченківський суд Києва арештував 120 тис. доларів і 1,59 млн грн, вилучених вдома у держсекретаря Міністерства інфраструктури України.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 13 квітня.

У зв’язку з виконанням службових обов’язків чиновник ознайомився із документами, які місять відомості, що становлять державну таємницю:

  • Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12.10.2018 «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці», уведеним в дію Указом Президента України від 12.10.2018 № 320/2018;
  • Планом організації виконання Указу Президента України від 12.10.2018 № 320/2018 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 12.10.2018 «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці» № 1746/2т від 03.12.2018, схваленим на засіданні Кабінету Міністрів України 05.12.2018.

Чиновник начебто відсканував план організації виконання Указу Президента України та зберіг сканкопію на мобільний телефон.

12 грудня 2018 державний секретар, використовуючи електронну поштову скриньку, нібито надіслав листа із темою «Азов» та копією документа на електронну поштову скриньку.

При цьому, слідчим відомо, що на цю поштову скриньку постійно надходили листи-попередження із наступними темами: «Оповещение о безопасности связанного аккаунта Google», «Сповіщення системи безпеки для Вашого зв’язаного облікового запису Google», «Оповещение системи безопасности для Вашего аккаунта Google», «В Ваш аккаунт выполнен вход с устройства Huawei Р8», «В Ваш аккаунт выполнен вход с устройства Мас», «В Ваш аккаунт выполнен вход с устройства Мас через приложение Safari», «Новий вхід в обліковий запис із додатка Safari на пристрої Мас».

На даний час чиновник продовжує зберігати план організації виконання указу президента Порошенка на електронній поштовій скриньці. Слідчі вважають, що треті особи мають доступ до вказаної поштової скриньки і можуть ознайомитися зі змістом таємного документа та скопіювати його.

Відповідно до повідомлення оперативного підрозділу, державний секретар, відсканував та зберігав таємний документ з метою його передачі невстановленим на даний час резидентам Російської Федерації, з якими підтримує сталі зв’язки і які періодично прилітають в Україну на декілька днів для зустрічей з ним.

Кримінальне провадження зареєстроване 20 січня 2020 року за ч.1 ст.111 КК України – державна зрада.

Обшук у кабінеті та за місцем проживання чиновника відбувся 2 квітня.

На робочому місці вилучено скан-копію документу, виготовлену з ознаками закриття аркушами паперу реквізитів, що починається з речення «Щодо ситуації навколо функціонування ТОВ «Євротермінал» та «Хаджибей-2» на 10 аркушах. Постановою слідчого цей документ визнано речовим доказом і суд наклав на нього арешт.

З квартири вилучено MacBook, два айпади, два айфони, 120 тис. доларів і 1,59 млн грн.

За клопотанням прокурора, суд арештував вилучені кошти. У декларації за 2018 рік чиновник відобразив готівкою 145 тис. доларів, 180 тис. грн і ще 155 тис. на банківських рахунках. За 2019 рік декларації чиновника в базі НАЗК поки що немає.

З 2017 року посаду державного секретаря Міністерства інфраструктури обіймає Андрій Галущак.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *