Суд не покарав жінку за пост про маски із зображенням Зеленського

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області  закрив справу про поширення неправдивих чуток за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 26 травня.

Поліція склала протокол, що місцева жителька 17 березня 2020 року умисно поширила у Фейсбук неправдиву інформацію провокаційного змісту, а саме світлину діючого Президента України із фоновими написами про спеціально завищені ціни на одноразові медичні маски, реальна вартість яких складає 1.60 грн. за штуку. У теперішній ситуації, пов’язаній із поширенням «COVID-19», така інформація, на думку поліції, може призвести до масових заворушень та дестабілізації ситуації в регіоні.

Жінка порушення не визнала і пояснила, що поширила інформація, оскільки спостерігала завищені ціни на маски в мережах аптек міста і винні особи повинні понести відповідальність. Також заперечила, що її дії могли призвести до масових заворушень та дестабілізації.

Суд врахував такі пояснення громадянки, що вона привертала увагу органів влади до завищення цін у період надзвичайної ситуації. Крім того, поліція не надала будь-яких доказів, що ці дії викликали чи могли викликати паніку серед населення чи порушення громадського порядку. Обвинувачення не може базуватися на припущеннях і всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *