Суд оштрафував чоловіка, який намагався заробити на довідці з Інтерполу

Голосіївський суд Києва оштрафував чоловіка на 17 тис. грн за одержання неправомірної вигоди за вплив на особу, уповноважену на виконання функцій держави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 16 листопада.

Обвинувачений вину визнав в повному обсязі. Пояснив суду, що навесні-влітку 2018 року під час розмови із потерпілим дізнався, що його знайома має певні проблеми з автомобілем, який в неї викрали. Їй потрібна довідка про те, що автомобіль, якій знайдений у Греції, їй не належить. Отримання такої інформації було терміновим. Обвинувачений пригадав, що має знайомого. який служить у поліції в Інтерполі, має звання полковника, та запропонував спитати у нього, Обвинувачений вирішив, що за таку його «допомогу» можна отримати певну винагороду і назвав співбесіднику суму 2 тисячі доларів США. Певну частину з цієї суми він мав намір передати своєму знайомому працівнику поліції в якості подяки. Його знайомий знав про гроші, але розмір подяки для себе не визначав та покладався на його розсуд.

У вересні 2018 біля супермаркету «Велика Кишеня» по вулиці Лятошинського в Києві чоловік передав потерпілому офіційний документ, що автомобіль TOYOTA RAV 4, який був знайдений у Греції, не належить знайомій потерпілого. Після чого отримав 2000 доларів і був затриманий.

Обвинувачений підтвердив. що отримав гроші за те, що чиновник, з яким він мав дружні стосунки та якій працював у Інтерполі, виконав його прохання та надав довідку з певною інформацією. Він хотів у такий спосіб заробити. Не знав, що це є злочин, але розумів, що отримання доходу в такий спосіб є незаконним. Визнавав свою винуватість також під час досудового розслідування, у зв’язку із чим укладав угоду про визнання винуватості, але в її затверджені суд відмовив.

Чоловік каявся у вчиненому, пояснюючи, що йому потрібні були гроші після народження дитини.

Раніше вирішувалося питання про можливість об’єднання даного провадження зі справою так званого співробітника Інтерполу. Але останній категорично заперечував проти такого об`єднання, дізнавшись, що його знайомий визнає винуватість у пред’явленому обвинуваченні.

Відтак у Голосіївському суді окремо слухається справа за обвинуваченням заступника начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, який виготовляв довідку на автомобіль і нібито мав отримати частину винагороди. Позиція цього обвинуваченого відрізняється, він не визнає себе причетним до протиправних дій.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *