Суд помістив під домашній арешт прокурора і поліцейського у справі про $10 тисяч за зняття арешту з квартири

Печерський суд Києва призначив головному інспектору 3-го відділу управління оперативної підтримки Національної поліції цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 24 жовтня.

Cвятошинське управління поліції Києва розслідує справу про шахрайське заволодіння квартирою померлої із підроблення офіційного документу (заповіту).

Відповідно до нотаріально посвідченого договору про задоволення вимог іпотекодержателя із 06.05.2020 право власності двокімнатну квартиру зареєстровано за громадянкою, яка є іпотекодержателем.

За версією слідства, у травні у прокурорів Київської місцевої прокуратури № 8 виник намір одержати неправомірну вигоду від власниці квартири. До свого плану вони начебто залучили працівника поліції.

У подальшому поліцейський подзвонив жінці і намагався домовитися про зустріч, але та сказала вести всі розмови з її співмешканці. При зустрічі працівник поліції нібито назвав чоловікові суму в 10 тисяч доларів за те, щоб не перешкоджали у володінні квартирою.

20 липня 2020 Святошинський суд за клопотанням прокурора квартиру арештував. На початку вересня власниця майна намагалась здійснити правочин із квартирою і дізналась про арешт. Працівник поліції повторно озвучив співмешканцю суму коштів. Тоді громадяни звернулися до правоохоронних органів.

Гроші передавалися 9 і 22 жовтня по 5 тисяч доларів. Після першого траншу поліцейський начебто встиг поділитися з прокурором та іншими невстановленими працівниками прокуратури. У день передачі другої половини працівника поліції і прокурора затримали.

При обранні запобіжного заходу обвинувачення просило взяти поліцейського під варту, вказуючи на те, що йому загрожує тюремне покарання. Умовний вирок за корупційний злочин є неможливим, тому є ризик втечі, а також впливу на свідків і працівників поліції та прокуратури. Однак суд вирішив, що ризики недоведені і їх обґрунтування досить формальне, а деяким із них можна запобігти покладенням на підозрюваного відповідних обов’язків.

У підсумку суд застосував до поліцейського нічний домашній арешт.

Аналогічний запобіжний захід призначено прокурору.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *