Суд виніс виправдувальний вирок, бо слідчий був без повноважень

Збаразький районний суд Тернопільської області виправдав начальницю Лановецького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану від звинувачень в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 13 листопада.

У 2012 році чиновниця начебто вимагала і отримала 2 тис. грн від громадянки за швидку видачу дублікатів документів (свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про розірвання шлюбу та витягу про підтвердження дошлюбного прізвища) для термінового виїзду за кордон. Передача грошей відбулася у залі урочистих подій Лановецької міської ради.

Справа слухалась в суді з січня 2014 року.

Обвинувачена скоєння злочину заперечувала. Під час досудового слідства вона нібито давала показання, перебуваючи в хворобливому стані і під психологічним тиском працівників міліції. З її слів, йшлося тільки про оплату послуг відділу ДРАЦСу та державного мита. Чиновниця переконувала, що це громадянка постійно провокувала її на отримання хабара. Пізніше вона так і не забрала документи, які їй так терміново були необхідні. Крім того, на марлевих тампонах, якими робили змиви з рук обвинуваченої, слідів речовини, якою обробили гроші, не виявлено.

Суд визнав всі зібрані у справі докази недопустимими.

З’ясувалося, що слідчий прокуратури Лановецького району не прийняв кримінальну справу до свого провадження, оскільки таке рішення не відображено ним ні в постанові про порушення такої кримінальної справи, ні в окремій постанові. Цей факт і те, що кримінальну справу не прийняв до провадження інший слідчий, підтверджуються також відомостями реєстру матеріалів досудового розслідування. Зрештою, слідчий сам підтвердив це суду. Отже, всі слідчі дії виконала особа, яка не мала повноважень.

Крім того, заява про злочин не була зареєстрована у передбаченому законом порядку. Громадянка пояснила, що звернулась із усною заявою. Така заява мала бути зафіскована у відповідному протоколі, чого зроблено не було.  Натомість суду надали заяву без дати, написану власноруч слідчим. Суд зазначив, що порушення вимог ставить під сумнів добросовісність дій працівників міліції і може свідчити про елементи можливої провокації злочину.

Також стало відомо, що слідчий не продовжив строк досудового розслідування, а тому подальші слідчі дії і складення обвинувального акту є незаконними.

Суд виправдав жінку за недоведеністю вини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *