Свідок розповів, що з СБУ була угода, сказали здати «баригу», бажано «в погонах» – суд виніс виправдувальний вирок

Деснянський райсуд Чернігова виправдав колишнього начальника караулу 3-го державного пожежно-рятувального посту (смт. Михайло Коцюбинське) 1-го державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 9 жовтня.

У 2017 році чоловіка зі спільником, матеріали на якого виділено в окрему справу, викрили на збуті амфетаміну за 1000 гривень. Обвинувачений начебто виступив посередником у придбанні наркотику.

В суді чоловік вину заперечив і пояснив, що покупець амфетаміну його знайомий, але останні три роки вони спілкувалися. Свідок раптом почав йому дзвонити і просити продати наркотик. Він відповідав, що таким не займається, але вирішив познайомити свідка з особою, яка могла йому допомогти, але особисто його більше не турбували. Свідку ще не вистачило грошей на покупку і він доклав свої. Чоловік переконував, що свідок є залежним від правоохоронних органів, бо сам перебував під слідством у справ про наркотики, а тому дає показання проти нього, щоб отримати покарання, не пов’язане із позбавленням волі. Переконував, що став заручником обставин та жертвою провокації.

Заявник розповів, що знає обвинуваченого давно, колись вони разом начебто курили коноплю. Свідок у 2017 році уклав угоду з прокурором і йому дали умовне покарання за те, що він свідчитиме проти обвинуваченого. Між ним та СБУ була угода, що треба здати «баригу», бажано «в погонах», а інших, окрім обвинуваченого, він не знав, а тому був зацікавлений в тому, щоб факт передачі коштів був зафіксований. Він написав заяву на обвинуваченого, що він торгує наркотичними засобами. Свідок переконував, що їздив купувати амфетамін разом із обвинуваченим і останній гроші передавав гроші продавцю. Свідок підтвердив, що ініціатором зустрічей з обвинуваченим завжди був він. Йому сказали в СБУ, що в конкретний день буде закупка і він має подзвонити своєму знайомому. Сам обвинувачений першим не пропонував придбати в нього наркотики і сам не телефонував з цього приводу.

Ще один свідок підтвердив, що з обвинуваченим знайомий приблизно роки три, спілкувались досить часто, грали разом на ігрових автоматах, курили разом канабіс, вживали амфетамін, пригощали один одного. В той день обвинувачений попросив його дістати для знайомого 5 г наркотиків, так як сам поки не може. Йому невідомо, щоб знайомий раніше займався збутом наркотиків. Свідок придбав наркотичні речовини в третьої особи, яку не допитували і не встановлювали.

Суд дійшов висновку, що доказів вини не надано і версію захисту про провокацію злочину не спростовано, і обвинуваченого виправдав.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *