У справі про вбивство Вороненкова почали читати обвинувальний акт

У Шевченківському суді Києва 18 жовтня почали читати обвинувальний акт у справі про вбивство колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурори зачитали 20 із 44 сторінок. Обвинувальний акт на прохання сторони захисту читають у повному обсязі. За браком часу суд зробив перерву до 13 листопада.

В обвинувальному акті йдеться, що Вороненков був незгодний з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ і з політичних мотивів у жовтні 2016 переїхав на постійне проживання в Україну. В грудні 2016 йому видано паспорт громадянина України. Також він був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України. Такі дії Вороненкова спонукали невстановлених представників російських спецслужб спланувати його вбивство.

До організації вбивства спецслужби РФ начебто залучили Володимира Тюріна, колишнього чоловіка дружини Вороненкова, який також є впливовою особою в кримінальному світі. Тюрін мав неприязне ставлення до Вороненкова внаслідок такого одруження.

Тюрін, за версією слідства, доручив організацію вбивства деякому Юрію Василенку, громадянину України, який має зв’язки в кримінальному середовищі. Після цих подій Василенко перебуває у розшуку.

Було задумано, що безпосередніми виконавцями мають бути особи з праворадикального націоналістичного середовища, учасники АТО, не поінформовані про дійсні мотиви замовників.

У березні 2017-го Василенко орендував кілька квартир у Києві, в тому числі на бульварі Тараса Шевченка, 27-б у ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал». Бенефіціаром останньої був Віктор Медведчук, який в березні 2016 переписав більшість своїх активів на дружину Оксану Марченко. У ЖК «Діамант» на бульварі Тараса Шевченка, 27-б проживав сам Вороненков.

Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.

На лаві підсудних опинилися Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їм інкримінують пособництво в умисному вбивстві на замовлення, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також незаконне поводження зі зброєю. До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Тарасенко був водієм покійного кіллера Паршова, а Лось здійснював візуальне спостереження за Вороненковим.

На момент затримання Тарасенко був членом руху «Державницька ініціатива Яроша», був учасником АТО, також має непогашену судимість за розбій, зберігання вогнепальної зброї, крадіжку з проникненням у помешкання (ч.3 ст. 187, ч.1 ст. 263, ч. 3 ст. 185 КК України).

Справа слухається судом присяжних. 18 жовтня суд привів їх до присяги.

Вдова Вороненкова та його охоронець Олег Петров, які є потерпілими, не прийшли і передали клопотання про проведення засідання за їх відсутності.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *