Верховний суд скасував для фірми Онищенка 5-річну розстрочку податкового боргу на 61 мільйон

Верховний суд задовольнив скаргу податкової інспекції ДФС у Харківській області і скасував судове рішення нижчої інстанції про розстрочення ТОВ «Карпатнадраінвест» сплати податкового боргу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову Верховного суду від 2 жовтня.

У 2016 році Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов податкової інспекції і стягнув на користь державного бюджету податковий борг ТОВ «Карпатнадраінвест» в сумі 60,75 млн грн. За заявою компанії виконання постанови суду було розстрочено на 5 років, виплачуючи приблизно по 1 млн грн щомісячно. Апеляційний суд підтвердив це рішення.

«Карпатнадраінвест» пояснила суду, що не має достатньо коштів на банківських рахунках, щоб погасити всю заборгованість. Також фірма переконувала, що заборгованість виникла не з її вини, а у зв’язку зі зміною законодавства щодо кількаразового підвищення розміру рентної плати (з 20% до 70%), що не могло бути передбачено на час укладення договору про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобуванням».

Суд погодився, що фінансове становище підприємства є складним, на рахунку відсутні кошти для погашення всієї суми заборгованості одразу, і стягнення одночасно всієї суми може призвести до ініціювання процедури банкрутства.

Податкова інспекція оскаржила рішення про розстрочення. Податківці повідомили, що в «Діамантбанку» компанія мала 5,5 млн грн., доступні на серпень 2016 року. Водночас довідка з банку не відображає загальне фінансове становище компанії і не може свідчити про наявне у боржника майно. До того ж просто скрутне матеріальне становище підприємства не є підставою для розстрочення податкового боргу в розумінні статті 263 КАС України.

Верховний суд визнав помилковим висновок судів попередніх інстанцій, що недостатність коштів на рахунках боржника є винятковою обставиною, яка ускладнює виконання судового рішення.

НАБУ пов’язує компанію «Карпатнадраінвест» з народним депутатом Олександром Онищенком, який переховується за кордоном.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування «газової справи» нардепа Олександра Онищенка.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Крім того, екс-керівник ДФС Роман Насіров і начальника Департаменту погашення боргу ДФС  обвинувачуються у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям нардепа Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *