Адвоката шантажували перепискою його клієнта, суд виніс вирок

Кіровський районний суд Кіровограда засудив чоловіка за незакінчений замах на шахрайство.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

19 червня 2020 року через мессенджер WhatsApp адвокат Дмитро Круговий отримав повідомлення, що невстановлені особи мають намір у випадку непередачі їм винагороди оприлюднити зміст листування його клієнта , і побачив декілька фото монітора з електронними листами. У наступному повідомленні невідома особа вже відверто вимагала передати гроші з погрозою розголосити зміст листування, розуміючи що і адвокат, і його клієнт бажають зберегти ці відомості в таємниці.

Невстановлені особи для спілкування з адвокатом залучили посередника, якому пообіцяли за роботу 1000 доларів. Чоловік призначив адвокату зустріч у Кропивницькому без точного місця та часу. Але адвокат на зустрічі не прибув. Натомість посередника побили невідомі особи та попередили, що він не дотримується вказівок роботодавців. Після цього чоловік сам звернувся до правоохоронних органів, побоюючись за безпеку себе і родини. 

У суді один зі свідків розповів, що треті особи неодноразово намагалися отримати доступ до його електронної скриньки. Ще з 2016 року почали з’являтися матеріали листування, нібито з його електронної скриньки, а нещодавно його адвокат передав йому флеш носій, нібито з матеріалами його листування, але після ознайомлення він стверджує, що це підробки.

Також допитувався чоловік, умовно засуджений у червні 2019 за вимагання  пів мільйона доларів в нардепа Олександра Грановського за нерозповсюдження у ЗМІ його листування. Тоді він був єдиним кого покарали, хоча, із його пояснень вбачалося, що діяла група осіб. У травні 2020 року до засудженого звернувся адвокат із проханням дати пояснення щодо відомих йому обставин отримання несанкціонованого доступу до електронних скриньок.

Чоловік розповів про групу осіб, які мають навики отримання несанкціонованого доступу до електронних скриньок та сайтів. Особисто був знайомий з цими особами, проте їхні ідентифікуючі та контактні дані на сьогодні не знає. Обставини знайомства також не пригадує. Контакт із ними підтримувався за допомогою месенджера WhatsApp.

Ці люди налаштували автоматичні переадресації кореспонденції із обраних електронних адрес на власноруч створені ними електронні скриньки на mail.ru. Здійснюючи переадресації, вони також робили маніпуляції з текстами електронних листів – змінювали їх зміст, створювали нові листи, замінювали вкладені файли тощо.

Стиль та характер роботи цих осіб повністю ідентичні тій, що була з обвинуваченим у даній справі, а тому припускається, що діяли одні й ті ж самі особи.

Проведено кілька експертиз. Але підтвердити справжність листів, так само, як і їх підробку не вдалося. Водночас експерт провів експеримент: завантажив електронний лист на свій комп’ютер, змінив його вивантажив назад в електронну скриньку за допомогою стандартних засобів ІМАР таким чином, що для звичайного користувача зміни є непомітними, що підтверджує можливість підроблення такого листування. Оригінальні поштові акаунти на момент розгляду справи вже були видалені.

Суд виніс вирок посереднику, який спілкувався з адвокатом. Враховуючи повне визнання вини, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, суд оштрафував його на 51 тисячу гривень, а також стягнув 31 тисячу гривень витрат на судові експертизи.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *