Після допиту у справі про посаду в НАБУ прокурор пом’якшив обвинувачення

Вищий антикорупційний суд 9 вересня не зміг розпочати дебати у справі за обвинуваченням колишнього прокурора ГПУ Олександра Матюшка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Сергій Козачина приніс у засідання змінений обвинувальний акт, затверджений 9 вересня заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Грищуком.

Козачина пояснив, що вирішив змінити обвинувачення після того, як Матюшка допитали в суді.

«З урахування нарешті почутих його свідчень, оскільки на досудовому слідстві двічі допитувався і свідчення не надавав… а також допиту свідка Гриценка і Шабуніна, в тому числі матеріалів НСРД… дійшли переконання щодо уточнення обсягу обвинувачення і зміни правової кваліфікації», – сказав Козачина

Початково дії кваліфікувались за ч.4 ст.369 Кримінального кодексу як пропозиція або обіцянка неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище. Злочин карається від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Йшлося про пропонування неправомірної вигоди членам конкурсної комісії при НАБУ і працівникам самого Бюро.

Тепер у новому обвинувальному акті йдеться про ч.1 ст.369 КК – пропозиція службовій особі. Максимально можливе покарання – 4 роки позбавлення волі.

Текст нового обвинувачення ще не зачитувався. Але відомо, що там ідеться про пропонування 10 тисяч доларів члену конкурсної комісії НАБУ Олексію Гриценку та іншим членам комісії. Гриценку відводиться роль службової особи. За 10 тисяч доларів комісія мала нібито прийняти рішення про обрання Матюшка кандидатом на посаду начальника або заступника начальника підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ.

Матюшко і його адвокат побачили новий обвинувальний акт вперше тільки у засіданні. За законом їм має надаватися не менше 7 днів на ознайомлення з документом.

У підсумку суд відклав розгляд до 18 вересня.

Очікується, що наступного тижня прокурор зачитає новий акт і, скоріш за все, ніякі нові докази вже досліджуватися не будуть. Суд має перейти до дебатів і вийти у нарадчу кімнату.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *