Прокурори зачитали Лавриновичу обвинувальний акт, в адвоката 40 зауважень

17 жовтня в Подільському суді Києва оголосили обвинувальний акт екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу, якого звинувачують у сприянні в захопленні державної влади екс-президентом Віктором Януковичем.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Акт  більше години читали по черзі прокурори ГПУ Андрій Нескородяний і Тетяна Сергєєва. За згодою сторони захисту акт зачитували в скороченому викладі – 23 із 48 сторінок.

Екс-міністра юстиції Лавриновича звинувачують у сприянні екс-президенту Януковичу в захопленні державної влади у 2010 році шляхом повернення до редакції Конституції 1996 року.

У 2010 році Конституційний Суд України скасував політреформу 2004 року і повернув державу до президентсько-парламентської форми правління, чим розширив повноваження президента Віктора Януковича.

Лавриновичу інкримінують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року.

Суд поцікавився, чи розуміє екс-міністр, в чому його звинувачують.

– Мене звинувачують у повазі до верховенства права і дотриманні законодавства України при виконанні своїх посадових обов’язків… як особи, яка працювала на політичній посаді.

– Давайте я вам роз’ясню. Вас звинувачують у виконанні дій, направлених на захоплення державної влади Януковичем, вчиненим за змовою… Кваліфіковано Ваші дії за ч.2 ст.27, ч.1 ст. 109 КК

– Тяжко зрозуміти марення, які є результатом правової неадекватності. Тяжко зрозуміти. Я цей твір прослухав…

– Ну зміст?..

– З цього змісту зрозуміти, які до мене особисто є питання і претензії, я не можу.

– Ви потребуєте якихось додаткових роз’яснень?

– За час спілкування з представниками прокуратури, я зрозумів, що зрозумілого для нормальної людини звинувачення знайти неможливо, тому додаткових роз’яснень я не потребую.

Далі адвокат Євген Солодко захотів роз’яснення суті обвинувачення. Він заявив, що має 40 зауважень до зачитаного обвинувального акту і нагадав, що раніше захист вимагав повернення акту прокурорам, але суд це клопотання не задовольнив.

«Я своїм юридичним мозгом не можу зрозуміти, що таке змова з невстановленими особами, що таке прийняття рішень у невстановленому місці», – сказав Солодко.

Адвокат ще не озвучив в засіданні всі свої зауваження. Він сам, зважаючи на брак часу, запропонував суду зробити перерву.

Оскільки 17 жовтня судді також мали розглядати іншу справу, де особа утримується під вартою, а у адвоката Лавриновича було багато зауважень, то суд вирішив продовжити розгляд 29 жовтня.

Також засідання заплановані на 14, 19, 27 листопада, 4, 11, 18 і 20 грудня.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *