Розгляд справи про вбивство дитини ексдепутата Соболєва продовжиться у жовтні

Шевченківський суд Києва 26 серпня продовжив запобіжний захід обвинуваченим у вбивстві трирічного сина колишнього депутата Київської облради Вячеслава Соболєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

З міркувань безпеки обвинувачені та їх захисники не заперечують проти тримання під вартою. Раніше Лаврега та Семенов висловили думку, що на свободі їх життю загрожує небезпека.

Андрій Лаврега і Євгеній Семенов утримуються в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) Нацполіції міста Києва в одиночних камерах з міркувань безпеки. Раніше була оперативна інформація, що Лаврегу начебто хотіли отруїти.

«Підстав, які б свідчили, що загроза на цей час зменшилась у сторони обвинувачення немає…», — зазначив прокурор Максим Червоний.

Сам Лаврега знизав плечима і сказав, що сам він нічого такого не знає, але покладається на інформацію прокурора і не проти перебування в одиночній камері.

«Обвинуваченим інкримінується вчинення вбивства на замовлення. На цей час встановлено організаторів злочину, які переховуються від органу досудового розслідування, та не встановлено замовників, що, на думку сторони обвинувачення, становить пряму загрозу виконавцям», — пояснив прокурор Червоний.

Прокурор сказав, що судовий розгляд ще не завершено, а ризики не зменшились і продовжують існувати. Зокрема, обвинувачені Лаврега та Семенов можуть переховуватися з метою уникнення покарання, а також впливати на свідків і потерпілих. Крім того, прокурор вважає, що є ризик вчинення нового злочину або продовження вже скоєного, оскільки задум не був завершений через причини, які не залежали від волі обвинувачених.

У попередніх засіданнях досліджувалося відео слідчого експерименту з метою з’ясування траєкторії польоту кулі, також обшуків у готелі, з балкону якого здійснено постріл.

Наступне засідання за графіком має відбутися 13 жовтня.

Андрій Лаврега і Євгеній Семенов, хлопці віком 22 і 21 років, колишні добровольці військових дій на Донбасі. 1 грудня 2019-го вони нібито вчиняли замах на життя депутата Київоблради – Вячеслава Соболєва – але промахнулись і жертвою став його трирічний син.

У грудні 2020-го в судовому засіданні обвинувачений Лаврега частково визнав провину. Він підтвердив, що натискав на спусковий гачок. Однак запевнив, що не хотів вбивати чи калічити Соболєва-старшого, а йшлося тільки про залякування.

1 вересня 2020 суд затвердив угоду про визнання винуватості з Олександром Раєвим, який допоміг Лаврезі і Семенову сховатися після вбивства. 

У рамках цієї справи розслідується версія, що 26-річний громадянин Російської Федерації чеченського походження Юсуп Абуєв отримав від невстановленої особи замовлення на умисне вбивства Соболєва, яке вирішив виконати з використанням вогнепальної зброї.  Він залучив пособником деякого Юрія Ткаченка з організації «Традиція і порядок», а виконавцем – Андрія Лаврегу, колишнього бійця Антитерористичної операції на сході України, який мав досвід участі у бойових діях, у тому числі, в якості снайпера, та з яким він познайомився в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на території Донецької області. Лаврезі пообіцяли грошову винагороду в сумі 40 тис. доларів. Він, у свою чергу, залучив співучасником іншого атовця Семенова, який знаходячись неподалік місця вчинення злочину мав ідентифікувати потерпілого при виході з ресторану та по телефону повідомити, щоб Лаврега здійснив постріл.

Абуєв підозрюється як організатор злочину. Він виїхав до Росії в листопаді 2019 року ще до замаху на Соболєва. Разом зі своїм пособником Ткаченком він оголошений у розшук.

Є версія, що Лаврега мав убити іншу людину — кримінального авторитета на прізвисько «Нодар Руставський», якого переплутали з Соболєвим.

8 квітня 2021-го Офіс Генерального прокурора скерував до компетентних органів Грузії запит про міжнародну правову допомогу для встановлення замовників цього вбивства.

Раніше поліція розслідувала декілька версій замаху на Соболєва-старшого і пов’язувала інцидент із його бізнесовою діяльністю. Сам потерпілий назвав кілька прізвищ осіб, які, на його думку, можуть бути причетні до злочину. У списку були колишні судді Вищого господарського суду Віктор Татьков і Артур Ємельянов, які начебто відібрали бізнес у Соболєва.

Офіційно замовника злочину залишається невстановлений.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *