У справі експрокурора Мазурика і працівника СБУ Парасочки зачитали обвинувальний акт

Шевченківський суд Києва 4 жовтня провів перше засідання із розгляду обвинувального акту щодо експрокурора Київської міської прокуратури Святослава Мазурика і старшого оперуповноваженого СБУ Андрія Парасочки.

Про це повідомляє  «Судовий репортер».

Прокурор Олександр Якимчук зачитав обвинувальний акт. Мазурик і Парасочка звинувачуються у шахрайстві, службовому підробленні і неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення, поєднаному із штучним створенням доказів.

26.05.2020, близько 16 год. 30 хв., перебуваючи в сквері поряд із Київською місцевою прокуратурою № 6, що на бульварі Лесі Українки, прокурор Мазурик начебто висловив заступнику голови правління АТ «Банк Альянс» Павлу Щербаню незаконну вимогу передачі 100 тисяч доларів за закриття кримінального провадження. Також Мазурик обіцяв назвати Щербаню замовників цього кримінального провадження з числа конкурентів банку.

За матеріалами справи, 4 червня 2020-го, близько 11 год 45 хв. прокурор Мазурик, перебуваючи у приміщенні АТ «Банк Альянс», незаконно одержав 100 тисяч доларів нібито за закриття справи, а також нереєстрацію щодо цього банку інших кримінальних проваджень також іншими правоохоронними органами, гарантуючи ненадходження інформації щодо діяльності банку та членів його правління до ЗМІ, обіцяючи назвати замовників кримінального переслідування.

Мазурик з адвокатом Лисаком

Водночас відомо, що Мазурик не був уповноважений приймати рішення про закриття кримінального провадження № 12020100060001724. Адже в цій справі нікому не було повідомлено про підозру і в таких випадках її закриває слідчий.

Вважається, що Мазурик виконав всі дії для доведення злочину до кінця, але не реалізував задумане з причин, які не залежали від його волі, оскільки був затриманий правоохоронцями. Його дії кваліфікуються як закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману, в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб.

Парасочка — крайній зліва

За версією обвинувачення, у прокурора був спільник — старший оперуповноважений СБУ Андрій Парасочка, який підробив заяву від імені уродженця Закарпаття, на підставі якої розпочато розслідування щодо службових осіб АТ «Банк Альянс».

У дійсності заявник про інформацію, яка містилася у тексті заяви, не обізнаний, заяву про вчинення злочину не складав та не підписував, до правоохоронних органів самостійно або через інших осіб не подавав.

Згодом почеркознавча експертиза показала, що підпис від імені заявника у заяві про вчинення злочину виконано не ним, а працівником СБУ.

У месенджері «WhatsApp» також виявлено переписку, в якій Мазурик схвалює складену Парасочкою заяву про злочин і  дає пораду щодо внесення корективів про нібито обізнаність заявника у банківській системі України.

Аналогічно був підроблений протокол допиту потерпілого на 6 аркушах, в якому підписалися обвинувачені.

У судовому засіданні Мазурик і Парасочка заявили, що вину не визнають і мають намір давати показання.

Мазурик повідомив, що наразі безробітний і судиться про поновлення на посаді прокурора. Парасочка продовжує працювати у Службі безпеки України і каже, що був учасником бойових дій.

За браком часу суд відклав розгляд до 1 листопада. У наступному засіданні сторона захисту планує оголосити вступні промови.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *