У засіданні по Стерненку долучили перший том документів

В Приморському районному суді Одеси у справі активіста та блогера Сергія Стерненка, який обвинувачується в умисному вбивстві, почали досліджувати докази обвинувачення.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» .

Серед письмових доказів: постанови про створення слідчих груп, протоколи про дослідження місця події та ділянки біля парадного, таблиці, протокол огляду тіл, упізнання загиблого, заява Олександра Ісайкула (другий учасник конфлікту, якому вдалось втекти) про вилучення газового балончика, що був у нього, а також його заява про дозвіл на обшук квартири, де вилучили закривавлений одяг. 

Адвокати Стерненка заявили, що протокол огляду квартири Ісайкула і диск з відеозаписом вони не бачили. Вони хотіли переглянути його, але це виявилося технічно неможливо. Тому дивилися лише відео огляду з місця події. Сергій Стерненко відзначив, що поліцейський, який знімав, зафіксував тільки частковий маршрут, за яким вони рухалися.

Захисники розраховували, що прокуратура надасть більший обсяг доказів. На сьогоднішньому засіданні був долучений лише перший том. Проте адвокати не заперечували проти цих документів. На їхню думку, прокуратура могла надати ще кілька томів, а формат 20-хвилинного засідання захисники назвали затягуванням розгляду справи.

«З’ясувалось, що частину доказів нам під час ознайомлення надано не було. Ще частину документів нам надали російською мовою, а в суд прокурор приніс їх вже українською. Для чого ці докази прокурор надавав він не пояснив. Ми з адвокатами витрачаємо сьогодні 10 годин на дорогу, гроші, щоб дістатись і послухати 20-хвилинне бекання прокурора», – написав Стерненко у Фейсбук після засідання.

Суддя оголосив перерву до 6 листопада.

Нагадаємо, 2 роки тому, коли Стерненко йшов додому зі своєю дівчиною, на них напали двоє. Одного нападника Стерненко смертельно поранив. Це був вже третій напад на нього. Інциденту передували інші два напади, на які правоохоронні органи не реагували.

Спочатку активіст мав статус потерпілого. Але згодом позиція керівництва прокуратури змінилася. Генпрокурорка Ірини Венедіктової публічно пообіцяла, що Стерненко отримає підозру.

У минулому Стерненко був керівником «Правого сектору» в Одесі. Напади на себе і кримінальну справу він пов’язує зі своєю громадською діяльністю.

В серпні обвинувальний акт за ч.1 ст 115 и ч.2 ст 263 (носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу) вручили Стерненко, а згодом направили до суду.

З обвинуваченнями Сергій Стерненко не погоджується. За його словами, у 2018 році, перебуваючи у шоковому стані він смертельно поранив чоловіка – Івана Кузнєцова, захищаючи себе і свою дівчину від чергових нападників. 

Активіст вважає, що двох чоловіків надіслали замовники. І він навіть назвав ім’я. На минулому засіданні підсудного допитали.


Юлія Химерик, для сайту «Судовий репортер» 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *