В Одесі суд не розглянув клопотання Стерненка через суперечку за російську мову

У Приморському районному суді Одеси 13 листопада тривало дослідження доказів прокуратури у справі Сергія Стерненка. 

Про це повідомляє «Судовий репортер».

На нинішньому засіданні досліджувалися слідчі експерименти з Олександром Ісайкулом. Так, на одному з відео Ісайкул пояснив, що в день інциденту, 24 травня 2018 року, вони разом з Іваном Кузнєцовом зустрілися о 22:00 на Армійській. Туди їх запросили знайомі. Олександр надавав послуги з охорони і зустрічався з Іваном по роботі. До того дня він лише раз бачився з Кузнєцовим і не мав його контактів. Чоловіки пішли у двори випити каву, де і побачили дівчину з хлопцем – Сергія Стерненка. Коли вони зрівнялися, Сергій, за словами Ісайкула, вдарив їх. Олександр втік.

На думку захисту Стерненка, це був не експеримент, а допит Ісайкула та ще й з приниженням честі потерпілого. Адвокат заявив, що цей доказ не можна долучати, бо він порушує права людини.

На відео Ісайкула попросили відтворити події тодішньої ночі. Адвокат захисту наголосив на тому, що дії проводили без верхнього одягу на потерпілому – він був зовсім оголеним зверху, в той час, коли слідча була у теплій куртці. Це, на думку, захисника, також принижує честь і гідність людини, тому доказ не можна долучати. 

На ще одному відео Ісайкул, як підкреслив Сергій Стерненко, змінив свої показання: місце зустрічі та час відрізнялися від перших свідчень. Проте обставини залишались ті ж самі: їх з Кузнєцовим звели знайомі.

Після розгляду доказів з боку прокурора адвокат Андрій Писаренко попросив суддю прийняти їхні вимоги щодо російської мови під час засідання – зауваження та заперечення судді. Так, на минулому засідання головуючий суддя не заборонив одній із учасниць засідання висловлюватись російською. Суд з’ясував думку решти учасників, які були проти долучення цих зауваження та заперечень, і повернув документ захисту.

Адвокат Писаренко намагався заперечити, але суддя попросив його сісти. Захисник до останнього не підкорявся і вимагав вирішити питання. Через таку поведінку суддя оголосив перерву у справі. 

Сторона захисту раніше подала клопотання про зміну запобіжного заходу, яке на минулому засіданні не встигли розглянути. У цьому засіданні його також не змогли вирішити через суперечку адвоката із суддею.

Стерненко просив суддю розглянути клопотання без його адвоката, але головуючий відповів, що треба лише дотримуватись порядку у засіданні. 

Наступне засідання призначили на 20 листопада на 12:00.

Нагадаємо, 2 роки тому, коли Стерненко йшов додому зі своєю дівчиною, на них напали двоє – Іван Кузнєцов та Олександр Ісайкул. Одного нападника Стерненко смертельно поранив. Це був вже третій напад на нього. Інциденту передували інші два напади, на які правоохоронні органи не реагували.

Спочатку активіст мав статус потерпілого. Але згодом позиція керівництва прокуратури змінилася. Генпрокурорка Ірини Венедіктової публічно пообіцяла, що Стерненко отримає підозру.

У минулому Стерненко був керівником «Правого сектору» в Одесі. Напади на себе і кримінальну справу він пов’язує зі своєю громадською діяльністю.

В серпні обвинувальний акт за ч.1 ст 115 и ч.2 ст 263 (носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу) вручили Стерненко, а згодом направили до суду.

З обвинуваченнями Сергій Стерненко не погоджується. За його словами, у 2018 році, перебуваючи у шоковому стані він смертельно поранив чоловіка – Івана Кузнєцова, захищаючи себе і свою дівчину від чергових нападників. 

Активіст вважає, що двох чоловіків надіслали організатори нападу, а замовник – мер Одеси. В жовтні підсудного допитали. Він докладно розповів про деталі інциденту.


Юлія Химерик, для сайту «Судовий репортер»

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *