Верховний суд скасував вирок генералу Назарову і визнав його невинуватим у збитті ІЛ-76

Верховний суд скасував вирок генералу Збройних сил України генералу Віктору Назарову.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд врахував дані з вироку щодо представників терористичної організації «ЛНР» Ігоря Плотницького, Олександра Гуреєва та Андрія Патрушева, яких у березні цього року засудили до довічного позбавлення волі.

Йдеться про збиття терористами літака ІЛ-76 у червні 2014 року поблизу аеропорту Луганська. Тоді загинуло 40 військовослужбовців і 9 членів екіпажу.

У 2016-му українського генерала засудили до 7 років за невжиття необхідних заходів призвели до збиття терористами літака. Вважалося, що він проявив злочинну недбалість, посилаючи літак на територію, де були терористи, озброєні переносними зенітно-ракетними омплексами (ПЗРК) і  готові обстрілювати літаки, які будуть приземлятися в аеропорту Луганська.

16 грудня 2020-го Дніпровський апеляційний суд залишив без змін вирок про 7 років тюремного покарання за службову недбалість Назарова в бойовій обстановці.

Верховний суд вирішив, що в умовах війни генерал Назаров не мав можливості належно виконати свої обов’язки. Суд визнав, що йшлося про виправданий ризик, коли військове керівництво намагалося перекинути додаткові ресурси в аеропорт Луганська, щоб посилити дислоковану там групу  «Славутич» і відстояти аеропорт і територію. Генерал діяв в умовах ризику втрати території, виконував конституційний обов’язок по обороні країни.

Суд брав до уваги, що замисел застосування сил та засобів ЗСУ затверджував керівник АТО Муженко. І до реалізації замислу був причетний не один Назаров, а задіяні були ціла низка посадових осіб із військового командування.

Суд розкритикував пред’явлене обвинувачення, в якому не сказано, які конкретно управлінські рішення не прийняв Назаров, щоб запобігти трагедії

Попередні рішення скасовано, а справу проти Назарова закрито.

Після оголошення позиції Верховного суду Назаров у спілкуванні з пресою сказав, що після виправдання просить вибачення у батьків загиблих і дуже шкодує про те, що сталося.

Потерпілі кричали суддям: «Ганьба!».

Також читайте – Справа ІЛ-76 у Верховному суді: що мав зробити генерал Назаров

Більше читайте у матеріалі – Генерал-майора Назарова визнали невинним: у польоті літака, який збили терористи, був виправданий ризик

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *