Слідча Нацполіції Лучинська не виконала ухвалу суду і не з’явилась на допит у справі про вбивство Ноздровської

Шевченківський суд Києва не зміг допитати у справі про вбивство Ірини Ноздровської слідчу Головного слідчого управління Нацполіції України Лідію Лучинську, попри рішення про її привід у засідання.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

«На цей момент ніяких матеріалів, пов’язаних із виконанням ухвали, на адресу суду не надходило. Причини неявки свідка Лучинської суду невідомі», – сказав суддя Слободянюк. Рішення мала виконувати поліція, але ані Лучинської, ані жодної інформації від правоохоронців до засідання не надійшло.

Прокурор з цього приводу також нічим не допоміг.

Суд ухвалив застосувати до Лучинської привід повторно.

Зазначимо, що Лучинська знає про засідання, оскільки раніше направляла до суду листа, прохаючи розглянути можливість її допиту в закритому засіданні. Але уже втретє не приходить у судове засідання.

Секретар судового засідання у перерві сказала, що раніше приходив чоловік із Головного слідчого управління Нацполіції і цікавився, чи буде засідання щодо Ноздровської.

Лучинська у 2018 році працювала у слідчому управлінні поліції Київської області і розслідувала жорстоке вбивство жінки під Києвом. 1 січня 2018-го тіло Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

Адвокат Олексій Цибенко, який захищає обвинуваченого Юрія Россошанського, сказав, що Лучинська продемонструвала неповагу до потерпілих і суду.

«Я думаю, що Лучинська не з’явиться до суду. Вона боїться, тому що прийдеться відповідати за фальсифікації. Але її все одно треба викликати», – зазначив адвокат.

Суд поставив питання про виклик також інших свідків.

Потерпілі запропонували шістьох, влючаючи колишнього замгенпрокурора Юрія Столярчука і нинішнього очільника поліції Київської області Андрія Нєбитова.

Раніше на записах НСРД зафіксовано спілкування Россошанського з Нєбитовим.

Суддя Слободянюк запитав Россошанського, чи говорив він із Нєбитовим.

Обвинувачений відповів, що Нєбитов приходив на ІТТ. «Я не отрицаю, если оно есть, то оно есть», – сказав Россошанський. Водночас він став пояснювати, що багато чого про обставини вбивства наслухався у Вишгородському райвідділі поліції, куди прийшов для дачі пояснень, як і решта жителів села.

Суд вирішив спочатку викликати керівника обласної поліції Нєбитова і слідчу Лучинську. А вже після того вирішити питання про доцільність допиту інших свідків.

Голову поліції Київської області Андрія Нєбитова чекають у засіданні 14 липня, а слідчу Лучинську – 21-го.

Також залишаються недопитані ще двоє експертів, їх прибуття очікують у наступних засіданнях.

Суд продовжив тримання Россошанського під вартою ще на два місяці.

Раніше, 3 червня суд допитав колишнього працівника експертного центру МВС. Із його показань вбачається, що поліція та експерт мали різні дані по телефонних трафіках.

Експерт сказав, що слідчі поліції мали більше інформації по телефонним з’єднанням. З’ясувалося, що первинні дані мобільних операторів спочатку отримала поліція. А вже пізніше слідча Лучинська запакувала диски з інформацією і передала їх експерту.

У минулих засіданнях суд допитав судмедексперта, який досліджував тіло вбитої.

Раніше суд задовольнив клопотання захисту про надання доступу матері Ноздровської та її представнику до інформації мобільних операторів про переміщення двох номерів телефонів, якими користувалася загибла протягом 29 грудня 2017 року (з 00.00 до 24.00 год). Тобто лише за один день, саме тоді, коли Ірина зникла. Хоча потерпіла просила про півтора місяці.

Водночас суд не задовольнив клопотання про тимчасовий доступ до листування Ноздровської в обліковому записі Фейсбук. Суд вирішив, що клопотання є безпідставним, оскільки потерпілою не доведено, що листування у Фейсбук має суттєве значення для встановлення обставин у справі. Крім того, враховуючи місцезнаходження володільця таких даних (за загальновідомою інформацією, центральний офіс Фейсбуку розміщується у США), то суд вважає неможливим виконати тимчасовий доступ до речей і документів у спосіб, запропонований потерпілою.

***

29 грудня 2017 року до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження.

1 січня 2018-го тіло Ірини Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку. Одяг вбитої він нібито забрав додому і спалив у пічці.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *